language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Kulcsszavak:

támogatás highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [526]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

A Napot is megtartanák maguknak – sztori az Orbán-kormány természetéről

A napelempiac állami fojtogatását figyelve akár azt is gondolhatnánk, hogy a kormányoldalon – az atomba vetett vakhit vagy egyéb ok miatt – végképp lemondtak a Napról mint energiaforrásról. A valóságban, ahogyan a következőkben részletesen bemutatjuk, ez csak a látszat, vagy legfeljebb a valóság egyik fele: nagyon is látják ők az üzletet a napenergiában, de szeretnék megtartani maguknak.

Farkas Flóriánt beidézte az Európai Csalás Elleni Hivatal, de ő nem ment el

„Érintett személyként" akarták kikérdezni a szabálytalanságok miatt megbukott Foglalkoztatási szövetkezetek - Híd a munka világába, valamint az Út a szakmaválasztáshoz TÁMOP-projektekről.

Ha fizet, a helyén maradhat Csörnyeföld polgármestere

Vádat emelt a Nagykanizsai Járási Ügyészség Csörnyeföld polgármestere ellen, mert három közmunkást négy napig a szőlőjében dolgoztatott - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Ellopták vagy elbulizták az esélyteremtést

Az esélyteremtésre szánt állami pénzt sem sikerült korrupciós skandalum nélkül elkölteni. A források egy részét lepapírozás nélkül eltüntették, a többit pedig értelmetlen célokra, például bulikra költötték – állította szokásos hétzáró sajtótájékoztatóján, a „korrupcióinfón" Hadházy Ákos, az LMP antikorrupciós szakértője.

Trükkös pénznyerője van az Orbán-kormánynak

Tavaly decemberben kormányülésen is téma volt, hogy majdnem százmilliárdos, oktatási és egészségügyi fejlesztéseket is érintő uniós pénzt veszíthetünk el. Köpeczi-Bócz Tamás államtitkárnak kellett megmentenie a 60-70 milliárdot – trükközéssel.

Elérik a 300 milliárdos álomhatárt

A Népszabadság számítása szerint az idén eléri a 300 milliárd forintot a sportszervezeteknek a taorendszeren keresztül kifizetett közvetett állami támogatás összege. Eddig összesen 286,2 milliárd forintról adtak ki támogatási igazolást. Az egyeduralkodó továbbra is a 11,1 milliárdot gyűjtő, Orbán Viktor alapította, Mészáros Lőrinc vezette felcsúti akadémia. Egy támogatási rendszer a politika szolgálatában.

Pénzherdálási laborkísérlet

A rendőrök másfél éve nyomozzák az Öveges-program vélt visszaéléseit, ettől még a projekt tavaly ugyanolyan pazarlón költötte az unió pénzét, mint ami miatt elindult a vizsgálat. Így elképzelhető, hogy a nyomozástól nem várható eredmény, és a pénzkitalicskázás büntetlenül folytatható.

Milliárdok, szeretlek!

Simicska Lajos és Orbán Viktor szakítása miatt a Fidesz az állami médiát tekinti első számú tájékoztatási csatornájának. A szolgálatért a kormány kiemelt támogatást biztosít a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapnak (MTVA), amely idén több mint 80 milliárd forintból gazdálkodhatott. Ráadásul a kormány átvállalta az MTVA 47 milliárdos adósságát. Összehasonlításképp: az RTL Klub és a TV2 együttes éves árbevétele 2014-ben nem érte el a 40 milliárd forintot.
Találatok: [526]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>