language

Lapok:

Magyar Idők highlight_off

Kulcsszavak:

vagyonosodás / vagyonnyilatkozat highlight_off

Magyar Idők

A jobboldali-konzervatív, vállaltan kormánypárti napilapot 2015-ben alapították. A Napi Gazdaságot 2015 áprilisában vásárolta meg Liszkay Gábor,  a Magyar Nemzet egykori főszerkesztője, aki az Orbán Viktor és Simicska Lajos közötti konfliktus miatt távozott a laptól. Még ebben évben új kormánypárti lapot gründolt, ez lett a Magyar Idők. Kiadója a Magyar Idők Kiadó Kft, felelős kiadója Liszkay Gábor. A kiadó cégben ezt követően jelentős tulajdonrészt szerzett a 2018-ban alapított Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány. A lap főszerkesztője Gajdics Ottó volt 2019 februárjáig, amikor átvette a Szabad föld főszerkesztői pozícióját. Gajdics Ottót Ballai Attila váltotta az újság főszerkesztői posztján. 2019-ben névváltozás történt, azóta a lap mára megszűnt Magyar Nemzet nevén folytatja munkáját. A korábbi Magyar Idők nyomtatott formában nem jelenik meg, honlapjuk az interneten elérhető, de tartalmai nem frissülnek.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

Csúszik Simon Gábor pere

Húzódik Simon Gábor, az MSZP volt alelnöke büntetőpere. Az elsőfokú ítélet átcsúszhat a jövő évre. Februárban volt legutóbb tárgyalás az ügyben, ám közben a bírónő megbetegedett. Ráadásul továbbra sem született meg törvényes keretek között az adóhiány becslése, amit a volt politikus a terhére rótt bűncselekményekkel okozott. A védelem vitatja a könyvvizsgálói szakvéleményt is.

Egyre zavarosabb Gyurcsány vagyonnyilatkozata

Megszegte a vagyonynyilatkozat-kitöltési útmutató előírásait Gyurcsány Ferenc, amikor nem részletezte, hogy milyen portfóliókban tartja több száz millió forintos értékpapír-állományát. A DK elnökének képviselői bevallása szerint több mint 600 millió forint értékű befektetése van.

Gyurcsány-vagyon: fény derülhet a titkokra

A parlament mentelmi bizottságához fordult lapunk főszerkesztője, vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményezve Gyurcsány Ferenccel szemben. A beadványban Gajdics Ottó azt kérte, állapítsák meg az összeférhetetlenséget, ha a DK-elnök szándékosan titkolt el adatokat vagyonnyilatkozatából.

EGYMÁSSAL HARCOL A DK ÉS AZ MSZP CSEPELEN

Csepelen dúl a harc a baloldal két fő ereje között. Borka-Szász Tamás, a Demokratikus Koalíció kerületi politikusa hivatalos levélben kereste meg Borbély Lénárd csepeli polgármestert Szenteczky János MSZP-elnök és frakcióvezető vagyonnyilatkozatainak ellentmondásai miatt – értesült a Csepel.info. Az eset érdekessége, hogy mindkét politikus esélyes arra, hogy pártjaik 2018-as orszá­ggyűlési jelöltjei legyenek Csepelen és Soroksáron.

Ma bíróság elé áll Simon Gábor és társa

Ma reggel társával, K. Józseffel együtt bíróság elé áll Simon Gábor, az MSZP egykori elnökhelyettese, aki ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt március elején emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF).

Fidesz-KDNP: Honnan van Simon Gábor pénze?

A kormánypártok szerint a szocialisták még mindig tartoznak a válasszal arra, hogy valójában kié a Simon Gábor korábbi MSZP elnök-helyettes titkos külföldi és hazai számláin rejtegetett több száz millió forint és ez honnan származik.

Tarlós megfizettetné elődeivel a károkat

A csepeli központi szennyvíztisztító és egyéb, Demszky Gábor főpolgármesterségéhez kapcsolódó mulasztások miatt Brüsszel által kirótt büntetéseket kérte számon a balliberális politikusokon Tarlós István. A főpolgármester nyilatkozatának előzménye, hogy Szabadai Viktor, a liberális párt ügyvivője a Mahir Cityposter Kft. és a fővárosi önkormányzat közötti szerződés felmondása kapcsán elsőfokon megítélt kártérítési összeg miatt felszólította a korábbi döntésben részt vevő képviselőket, hogy a ciklus hátralévő részében tiszteletdíjukat utalják át Budapest számlájára.

Szerdán kezdődik Simon Gábor volt szocialista politikus büntetőpere

Szerdára tűzte ki az első tárgyalást a Fővárosi Törvényszék a százmilliós nagyságrendű költségvetési csalással vádolt Simon Gábor volt szocialista országgyűlési képviselő, államtitkár, az MSZP egykori elnökhelyettese, illetve választmányi elnöke elleni büntetőperben.

Demszky Gábor is bizottság elé állhat

Megkezdte tényfeltáró munkáját az Alstom metrókocsik 2006-os korrupciógyanús közbeszerzését vizsgáló ideiglenes fővárosi bizottság. A testület elnöke indítványozza a döntéshozók és szakemberek, köztük Demszky Gábor akkori, SZDSZ-es főpolgármester meghallgatását, és az Alstomtól tanácsaiért 180 millió forintot kapott Medgyessy Péter, volt szocialista miniszterelnökhöz is kérdéseket intézne.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>