language

Lapok:

Kulcsszavak:

végrehajtás highlight_off

444

Az online lapot 2013. április 29-én alapította Uj Péter, az index.hu egykori főszerkesztője több volt munkatársával együtt. Uj jelenleg is a portál főszerkesztője.  A 444 tulajdonosa és kiadója a Magyar Jeti Zrt., amelynek Kardos Gábor a vezérigazgatója, operatív vezetője Fenyő Balázs István. A 444 liberális, erőteljesen kormánykritikus internetes portálként definiálja önmagát, sokszor humoros és önirónikus tartalmakkal. 2014-ben az Open Society Foundation-től 10 millió forintos támogatást nyertek el, amiből 14! nevű választásfigyelő mobilos alkalmazást fejlesztették. 2017 óta adományokkal is lehet munkájukat segíteni. 

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [23]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Magyar Péter kijött az ügyészségről, és arról beszélt, hogy Rogán Antalék meghamisították a Völner–Schadl-ügy nyomozati iratait

Csaknem négy órán át hallgatták meg szerdán Magyar Pétert a Fővárosi Nyomozó Ügyészség Belgrád rakparti épületében. A meghallgatás után az ügyészség épülete előtt sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a Völner-Schadl–ügyben hallgatták meg, két Facebook-posztjával kapcsolatban kérdezték.

Magyar Péter azt mondja, Varga Judittól és Gulyás Gergelytől tudja, ki az a „Tóni”, „Ádám” és „Barbara”

Magyar Péter elmúlt 48 órája az alkalom szülte politikus eddigi talán legturbulensebb napjait hozta el azóta, hogy előlépett volt felesége lemondása után. Családi drámát és a legmagasabb szintig érő korrupciót sugalló posztjait óriási érdeklődés követi. Újságíróként mégis két, nem túl sokat eláruló, tényszerű megállapítást lehet tenni ezekkel kapcsolatban.

Völner Pál szerint az a jogállamisági probléma, hogy a hatóságok meghallgattak embereket az ellene folyó nyomozás során

Interjút adott a Blikknek Völner Pál az ügyvédje, Papp Gábor irodájában. Ez az első eset, hogy az Igazságügyi Minisztérium egykori parlamenti államtitkára megszólal a sajtóban azóta, hogy 2021 decemberében a Legfőbb Ügyészség kezdeményezte a mentelmi jogának felfüggesztését. Akkor derült ki, hogy Völner a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökével folytatott találkozóin az ügyészség szerint összesen 83 millió forintot tehetett zsebre, 2-5 milliós részletekben. A pénzeket az ügyészség szerint Völner például a Schadl György által támogatott végrehajtók kinevezéséért és Schadl gazdasági és szervezeti elképzeléseinek megvalósításáért kapta.

Darabonként már csak 650 ezerért kínálják a lélegeztetőgépeket, amik a magyar államnak 10,76 millióba kerültek

A múlt héten eldőlt, hogy darabonként 975 ezer forintért senkinek sem kell az az 500+249 darab lélegeztetőgép, amelyekre a koronavírus-járvány kezdetén még darabonként 10,76 millió forintot költött a magyar állam. Egy végrehajtói árverésben most darabonként 650 ezres áron lehet rájuk licitálni, ha ez a január 27-ig tartó árverési szakasz sem lesz sikeres, február 11-ig már darabonként 325 ezres áron kínálják eladásra.

Sűrű négy éve volt Varga Juditnak: egy kis Pegasus, egy kis Schadl

„Azt hiszem, az a helyes, ha az igazságügyi tárca vezetését átadom olyannak, aki erre száz százalékban tud koncentrálni” – ezekkel a szavakkal jelentette be Varga Judit, hogy lemond igazságügyi miniszteri pozíciójáról, mert a továbbiakban az EP-választási kampányban vállalna „aktív szerepet”.

„Messze voltam a tűztől”: Schadl egyetlen végrehajtója, aki tagadja a korrupciót

Egyetlen megvádolt végrehajtó van, aki úgy fut neki a Völner-Schadl-pernek, hogy nem ismerte be bűnösségét. Cs. Éva állítja, nem korrupciós céllal adott tízmilliókat a végrehajtói kar elnökének, hanem csak a korábbi kölcsönöket fizette vissza. A kölcsönökről nem írtak szerződést, de más furcsaságot is találunk a történetben. Korábbi vallomásai alapján Cs. hirtelen elhatározásból jelentkezett végrehajtónak, nem gondolta át, mibe fog ez kerülni, majd szinte spontán elfogadta Schadl 40 milliós kölcsönajánlatát, igen magas kamattal.

Az irodalmár, akire Schadl ráhúzná a vizes lepedőt

Völner Pál és Schadl György ugyan mindent tagadnak, de a korrupciós ügy egyik fontos szereplője mindent beismert a bíróságon. P. Béla, a végrehajtói kar korábbi hivatalvezetője saját bevallása szerint Schadl kívánságának megfelelően pontozta a pályázókat, hogy a kijelölt személyek mindenképp végrehajtókká váljanak. Schadl a bíróságon hosszan beszélt róla, mennyire utálták egymást P.-vel, akit elnökként utasítani se tudott volna. Arra utalt, hogy éppen P. nyomta be a saját embereit. P. furcsa karakter a végrehajtói világban: irodalomtörténészként a népi mozgalmat kutatja, tanulmányokat és könyveket ír.

Völner tanúként idézné Varga Juditot a bíróságra

Varga Judit igazságügyi minisztert és elődjét, Trócsányi Lászlót, valamint Süli János korábbi Paks-minisztert és más egykori államtitkárokat is beidézne tanúként Völner Pál, a korrupcióval vádolt exállamtitkár. Völner korábban Varga Judit helyettese volt, amíg 2021-ben le nem mondott a botrány kirobbanása miatt.

Hét végrehajtóból hatan mindent bevallottak a bíróságon, Schadl sofőrje tagad

Egy kivétellel minden korrupcióval vádolt végrehajtó beismerte bűnösségét a Völner-Schadl-ügy második előkészítő tárgyalásán. Az egyetlen kivétel tanúként idézné Trócsányi László volt minisztert és Vízkelety Mariann korábbi államtitkárt is. Schadl György sofőrje-intézője tagad, akárcsak az ügy oktatási mellékszálának vádlottai.
Találatok: [23]  Oldalak:   1 2 3   >  >>