language

Személyek:

Juhász Ferenc highlight_off

Kulcsszavak:

visszajuttatás highlight_off

Juhász Ferenc

Juhász Ferenc (1960-) MSZP-s politikus, az első Gyurcsány-kormány honvédelmi minisztere, 2007-től a párt elnökhelyettese.

Nyíregyházán született, általános iskoláit Tiszadobon végezte. Gépjármű-technikai tagozaton végzett, 1978-ban érettségizett. 1981-ben Nyíregyházán tanítói diplomát szerzett. 1981-től a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei KISZ-bizottság munkatársa, majd első titkára volt. 1988-1991 között a Politikai Főiskola hallgatója volt, 1991-1993 között pedig elvégezte a Pénzügyi és Számviteli Főiskola adó- és pénzügyi szakát. 2003-2006 között pedig elvégezte JPTE Humánerőforrás-gazdálkodás szakát. 1991-ben az MSZP tagja lett, ahol kezdetben irodavezetőként dolgozott, majd 1994-ben országgyűlési képviselő lett. 1996-2002 között az Országgyűlés honvédelmi állandó bizottságának alelnöke volt. 1999-2000 között az MSZP frakcióvezető-helyettese. 2002-től honvédelmi miniszter volt a Medgyessy-kormányban, majd 2004-től 2006-ig az első Gyurcsány-kormányban. Az ő minisztersége alatt szüntették meg az általános hadkötelezettséget.2000-2007 között az MSZP alelnöke, 2007-2009 között az MSZP elnökhelyettese, 2009-től , 2012-ig, az elnökségi tagja.

A Fővárosi Törvényszék 2015. november 19-én kihirdetett másodfokú, nem jogerős döntésével, megváltoztatva a Pesti Központi Kerületi BÍróság bűncselekmény hiányában kihirdetett felmentő Ítéletét, két év, négy évre felfüggesztett szabadságvesztést és másfél millió forint pénzbüntetést szabott ki rá egy 2006-os ingatlanüggyel kapcsolatos hűtlen kezelés miatt. A vád szerint Juhász Ferenc tárcavezetőként megszegte a vagyonkezelési szabályokat, amikor engedélyezte, hogy Fapál László, egykori honvédelmi közigazgatási államtitkár 66 millió forint helyett 27 millió forintért megvegye a neki bérelt lakást. A harmadfokú eljárásban 2016. június 20-án bűncselekmény hiányában,államtitkárával, Fapál Lászlóval együtt, felmentették, lezárva ezzel az "elszámoltatási" perek egyik nagy visszhangot kiváltó esetét.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>

A tábornokper újra kezdődhet elölről

Új eljárást rendelt el a tábornokperben a Fővárosi Ítélőtábla szerdán, mert nem osztotta az ügyben első fokon ítélkező bíró aggályait, aki az ügyészség súlyos eljárási hibáira hivatkozva a vádlottak többségét felmentette.

Újra elővették a tábornokokat

Igazságügyi szakértők meghallgatásával kezdődött és a vádat képviselő Központi Nyomozó Főügyészséget képviselő ügyész perbeszédének megkezdésével folytatódott szerdán a tábornokper újabb, háromnapos tárgyalássorozata.

Tábornokper: elmeorvosokat vártak

Elmeorvosi igazságügyi szakértők és további tanúk meghallgatásával folytatódott csütörtökön a Kaposvári Törvényszék katonai tanácsán a vesztegetéssel vádolt magas rangú katonák és polgári alkalmazottak büntetőpere.

Juhász Ferenc: A whiskys doboz csak népmesei elem

Soha nem kért és nem fogadott el pénzt, nem tudott visszaosztott pénzekről, és "népmesei elem" a whiskys dobozról szóló teória – állította a volt miniszter, akit a tábornok-perben tanúként hallgattak ki.

Mindent tagad a korrupciós hálózat üzemeltetője + Videó

Tagadta bűnösségét a tábornokper elsőrendű vádlottja, és ismét azt hangoztatta, az ügyészség hibázott az eljárás során. Az ügy másodrendű vádlottja, Fapál László volt államtitkár várhatóan délután egy óra körül fog beszélni a Kaposvári Törvényszéken.

Elkezdődött a tábornok-per: Fizettek, mint a katonatiszt

Több mint 200 millió forintot vágtak zsebre azok a magas rangú katonatisztek, akiknek vesztegetési pere hétfőn kezdődött el Kaposváron. A per egyik főszereplője állítja, hogy ő politikai okokból lett vádlott, s rajta keresztül Juhász Ferenc minisztert szerették volna bíróságra idézni.

"Közös kalapba" gyűlt a HM-es kenőpénz az ügyészség szerint

Tizennyolc ember - köztük négy tábornok és több főtiszt ellen - emelt vádat a Budapesti Katonai Ügyészség a Honvédelmi Minisztériumot és cégeit érintő korrupciógyanús ügyek nyomozásának befejezése után.

Az MSZP-nek is osztottak kenőpénzt?

Az MSZP előző központjába, a Köztársaság térre a honvédségi alvállalkozói szerződések értékének három százaléka kerülhetett – ez derül ki a Magyar Hírlap birtokába került katonai ügyészségi kihallgatási jegyzőkönyvekből.

Húsz év legnagyobb korrupciós ügye

Az elmúlt húsz év legnagyobb korrupciós ügyeként jellemezte tegnap Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos a Honvédelmi Minisztériumnál (HM) még az elmúlt két kormányzati ciklus idején történteket az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága albizottsági ülésén.

Maffiamódszerek a HM-ben: az elmúlt 20 év legnagyobb korrupciós ügye + Videó + Képriport

A kenőpénzes viszkisdobozt magyarázhatta volna Juhász Ferenc a parlament honvédelmi bizottságának albizottsága előtt pénteken.
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>