language

Intézmények:

Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

A vörösiszapos klán a nyáron is bajt okozott

Megígértük, megírjuk, miféle állami üzleteket felügyelt és bonyolított le az elmúlt években Bakonyi Árpád, az ajkai katasztrófát okozó Mal Zrt. tulajdonosa, a hétfőn letartóztatott vezérigazgató apja.

A jó elvtársból a hulladékipar főhercege lett

Ami most folyik, nagyobb próbája a demokráciának, mint Gyurcsány őszödi beszéde – kommentálta a hulladékipar egyik meghatározó szereplője lapunknak az ajkai iszapkatasztrófa nyomán induló felelősségre vonást.

Kapcsolatok hálójában a magyar privatizáció

Különböző érdekek, pénzek és kapcsolatok vezérlik a privatizációs eljárásokat – mondta lapunknak Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke.

A magyar állam kirablói többet vittek el, mint eddig hittük

Nagyobb kárt okoztak az eddigi kormányzati presztízsprojektek, mint azt a 15 milliárdot, amit már a Nemzeti Nyomozó Iroda is keres.

Lehullt a lepel a Mátrai Erőmű körüli állami "mutyiról"

Tegnap hozta nyilvánosságra az Index hírportál azt a hatpontos titkos szerződést, amely az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. és a Mátrai Erőművet megvásárló RWE német energetikai cég között köttetett 1995-ben.

Fehérgalléros bűnözők, olajosok a vádlottak padján

Véget ért az ítélkezési szünet a bíróságokon. Az ősszel minden bizonnyal a várhatóan október második felében folytatódó K & H-monstre-pert fogja övezni a legnagyobb érdeklődés.

Kényszerű búcsú a sikerdíjtól?

Folytatódik a Dunaferr Rt. körüli huzavona: az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. a kormány határozata nyomán kezdeményezi a társaság vezetőiből alakult Acél XXI. Kft.-vel még 1996-ban kötött vagyonkezelési szerződés módosítását, vagy felmondását

Vitatott Dunaferr-sikerdíj

Eddig több mint 400 millió forintot fizetett ki az ÁPV Rt. és a Kincstári Vagyoni Igazgatóság a Dunaferr vagyonkezelőjének, az Acél XXI. Kft.-nek - tudtuk meg az ÁPV Rt.-ben. Az állami szuperholding egyébként több mint két éve visszatartja a szerződésben foglalt sikerdíjelőlegeket. A miniszterelnök a vagyonkezelői szerződés módosítását, esetleg megszüntetését szorgalmazza.

Újraindul a Tocsik-per

A Fővárosi Bíróságnak meg kell ismételnie a Tocsik-per tárgyalását, miután a Legfelsőbb Bíróság megalapozatlannak tartotta az első fokú ítéletet. A határozat szerint a bíróságnak tisztáznia kell, hogy Tocsik Márta a 804 millió forintos sikerdíjért végzett-e tényleges munkát az ÁPV Rt.-nek.
Találatok: [10]  Oldalak:   1