language

Kulcsszavak:

átláthatóság highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [614]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Maga Orbán Viktor rendelte el a civilek elleni hadjáratot

A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) a honlapján tudatta, hogy kiderítették, ki adott megbízást a civil szervezetek elleni két évvel ezelőtti vizsgálatok megindítására. Mint írják, "joggal hihette eddig azt a közvélemény, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) két évvel ezelőtti támadását a Norvég Civil Támogatási alapból támogatott civil szervezetekkel szemben Lázár János, az ügyben legtöbbet nyilatkozó politikus kezdeményezte".

Sokba kerülhetnek az újságíróknak a közérdekű adatok

Akár több tízezer forintot is kérhetnek hamarosan az állami szervek a közérdekű adatok kiadásáért. Orbán Viktor aláírásával pénteken jelent meg az a kormányrendelet, amely szerint a négyórányit meghaladó munkaerő-ráfordításért óránként legfeljebb 4400 forintot számlázhatnak ki a közérdekű adatok gazdái.

Egyszer csak kiderül, mire mennek el a milliárdok az 56-os emlékév kapcsán

Nemigen boldogul az a vidéki helyi politikus, aki tudni szeretné, mire mennek el milliárdok az 56-os emlékév kapcsán. Az EMMI-től nem kapott választ, de nem adja fel. Sőt, a Desmond Child szerezte „halszagú" emlékdal ügyében szintén ostromolja az illetékeseket, bár legutóbb is azzal hajtották el, hogy változatlanul nem tudnak szerződést mutatni.

Pénzszórás a levegőben - kemény tízmilliókért utaznak a magyar kormánytagok

Aligha vádolhatók a minisztériumok azzal, hogy sietnek nyilvánosságra hozni vezetőik utazási adatait, ezért mind a tíz tárcától kikértük a miniszterek, államtitkárok és helyettes államtitkárok külföldi vizitjeinek listáját.

Még titkolják a gyűlöletkampány költségeit, több milliárdos lehet a számla

A kormány jó ideje folytatja a menekültellenes gyűlöletkampányt, s előbb üzent Brüsszelnek, hogy „ők is megértsék”, majd júliusban jöttek a „Tudta?” feliratú plakátok. Hogy mindez mibe kerül, arról egyelőre nem kívántak tájékoztatást adni, majd csak – ígérték – a kampány végén mondják meg, mennyit költöttek erre, illetve az elektronikus, internetes és nyomtatott médiában megjelentetett „közérdekű közleményekre”. A számla végösszege szinte biztosan több milliárd forint lehet.

Megint pert vesztett az MNB

Jogerősen pert nyert az MNB-vel szemben a Transparency International Magyarország egy olyan tenderrel kapcsolatban, amelyet a Századvég nyert meg meglehetősen sajátos eljárásban – adta hírül a Napi.hu. Ennek eredményeként a jegybanknak most nyilvánosságra kell hoznia a Századvég mintatanulmányát, és a pályázat elbírálásának dokumentumait.

Ettől dagad a Széll Kálmán téri bronzbuksza

Esetenként négyszázszoros eltérés is mutatkozott a Széll Kálmán tér átépítését végző konzorcium számláján szereplő összeg és a teljesítést igazoló mérnök által jóváhagyott ár között. A Népszabadság igencsak meglepő tételekre bukkant az elszámolásokban. Majd 2,4 millió forintot fizettek például egy diszpécserasztal szétbontásáért.
Találatok: [614]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>