language

Kulcsszavak:

egészségügy highlight_off
foglalkoztatás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [34]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Bizonyíték hiányában megszüntették az Orbán Viktor fogorvosa utáni nyomozást

Az 1,3 milliárd uniós támogatással megtoldott „kutatóintézetnél” csupán az ügyvezetők és a tulajdonosok voltak bejelentve, egyéb munkavállalók, vagy kutatók nem.

Momentum: Egy 400 milliárdos NER-közeli megbízás miatt kell kirúgni kórházi dolgozókat, az államtitkár nem cáfolt

Országszerte kórházi dolgozók veszítik el a munkájukat a Momentum szerint, méghozzá az intézmények létesítmény-üzemeltetési feladatainak egy NER-közeli cégnek 400 milliárd forint értékű megbízással való átadása miatt. A Belügyminisztérium államtitkára szerint tényleg lehetnek kirúgások, de a cél a spórolás.

Jogerősen elítélték Szilvásy Istvánt

Harmadfokon, jogerős ítélettel lezárult egy tizenhárom éves bűnügy, amelynek érintettje Szilvásy István, Gyurcsány Ferenc volt titokminiszterének testvére. A tényállás szerint a Honvédkórház volt főigazgatója színlelt foglalkoztatással osztályvezető főorvosi beosztásba nevezte ki vádlott-társát, aki kétmillió forinttal lett gazdagabb az el nem végzett munkáért.

Hűtlen kezelés miatt pénzbüntetésre ítélték a Honvédkórház volt főigazgatóját

A Budapesti V. és XIII. kerületi Ügyészség 2013. év őszén emelt vádat az Állami Egészségügyi Központ – jelenleg Honvéd kórház – volt főigazgatója, egy egykori határőr tábornok és két társa ellen, folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés bűntette miatt – közölte a Fővárosi Főügyészség.

Pénzbüntetésre ítélték a Honvédkórház volt főigazgatóját

A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség közleménye szerint a budapesti V. és XIII. kerületi ügyészség még 2013 őszén emelt vádat az Állami Egészségügyi Központ (a mai Magyar Honvédség Egészségügyi Központ - Honvédkórház) volt főigazgatója, egy egykori határőr tábornok és két társa ellen hűtlen kezelés miatt.

A jogsértést már megállapította a hatóság, mégis csigatempóban folyik a nyomozás

Kamuszerződések, túlmunka egy ceglédi betegszállító cég körül, a NAV-nak mégsem volt elég két év, hogy dűlőre jusson. A munkaügyi hatóság hallgat, mint a sír.

Fegyelmi indul a debreceni egyetem igazságügyi orvosszakértői ellen

A Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara fegyelmi eljárást indít a Debreceni Egyetem Igazságügyi Orvostani Intézetének vezetője, Herczeg László és öt munkatársa ellen, miután kiderült, hogy éveken át saját zsebbe térítették a hatósági kirendelésekre végzett szakértői munkák után járó díjazást, amit az egyetem kasszájába kellett volna utaltatniuk.

Így gazdagodhattak az egészségügy orvosbárói

Az egészségügyi-szociális szektorban 2017-ben emelkedtek a bérek, de a havi átlagkereset így is 200 ezer forint alatt maradt. A legjobban kereső egészségügyi szakdolgozók bruttója 400 ezer forint körül volt. Akadtak azonban olyanok, akik a nagy átlag 20-25-szörösét tehették zsebre.

Fél éve ülnek a hatóságok a feketefizetés-gyanús cég ügyén

Nagyon úgy fest, nem igazán iparkodnak a hatóságok, hogy a végére járjanak azoknak az erősen jogszabálysértő-gyanús dolgoknak, amelyek gyakorlattá váltak a ceglédi kórház főigazgatójának volt, a kórháztól mind a mai napig komoly megbízásokat bezsebelő betegszállító cégénél.

Felér egy feljelentéssel, ahogy a Debreceni Egyetem védi az orvosszakértőit

"A Debreceni Egyetemen mindenkinek tiszta a keze – ezt állítja a felsőoktatási intézmény vezetése, amely megpróbálta gyorsan szőnyeg alá söpörni az orvosszakértői intézetben történt százmilliós visszaélés-sorozat ügyét, de közben gyakorlatilag beismerte, hogy éveken át megkárosították.
Találatok: [34]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>