language

Személyek:

Ficsor Ádám highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Ficsor Ádám

1980. június 17-én született Miskolcon, nőtlen.
1999-ben a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziumában érettségizett, ahol tanulmányait két tannyelvű képzés (angol - magyar) keretében végezte. 1999-től 2002-ig a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen speciális módszertani alapképzésben részesült.

2000-től 2003. novemberéig a Rajk László Szakkollégiumban választott kuzusainak témakörei: banküzemtan, vállalati pénzügyek, mikroökonómia, makroökonómia, politikatudomány, agrárközgazdaság. 2003. júniusa és - 2004. januárja között az Universitat St. Gallen (Svájc) ösztöndíjasaként pénzügyi tanulmányokat folytatott. 2002. júniusa és 2004. júniusa között a CEMS (Community of European Management Schools) hallgatója is. 2002. jún. - 2004. jún. Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Gazdálkodástudományi Kar hallgatója, Főszakirány: Vállalati Pénzügyek, diplomájának minősítése: kiváló. 2002. szeptemberétől 2004. júniusáig az Agrotrust Consulting Bt. cégvezetője. 2004. júniusától- 2004. októberéig az Európai Parlamentben Harangozó Gábor európai parlamenti képviselő szakértője. 2004. októberétől 2006. júniusáig az FVM Politikai Államtitkárság titkárságvezetője. 2006. július 1-től az FVM szakállamtitkára. 2008 elejétől Gyurcsány Ferenc kabinetfőnöke.

Politikai érdeklődésének megfelelően az egyetemi években is intenzív társadalmi tevékenységet folytatott: 1999. szeptemberétől 2001. szeptemberéig a BKÁE Hallgatói Önkormányzat tagja volt. 2003. januárja óta az MSZP Agrár- és Vidékpolitikai Tagozat Országos Elnökség tagja. 2004. augusztusától a BalEgyenes Munkacsoport szervezője. 2004. decembere óta az MSZP Nemzeti Fejlesztési Tagozat elnökségi tagja. 2005. januárjától az MSZP Országos Választmányának tanácskozási jogú küldötte. Nyelvismerete: angol - felsőfokú gazdasági szakmai anyaggal bővített nyelvvizsga, német - középfokú gazdasági szakmai anyaggal bővített nyelvvizsga.

Forrás:
FVM

Kapcsolódó linkek:
Népszabdság interjú
Ficsor osztálytársai pályázatok közelében (Heti Válasz)
Az új kabinetfőnök - Interjú a 168 Órában
Portré Ficsor Ádámról, a miniszterelnök új kabinetfőnökéről - HVG

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

A Bajnai Gordon-féle DatAdat a baloldal bukott kampányának nyertese

A Bajnai Gordon nevével fémjelzett DatAdat, a baloldal történelmi bukása ellenére mesés, több milliárd forintos bevételt könyvelhetett el. A nemrégiben nyilvánosságra került titkosszolgálati jelentésből kiderült, lényegében minden külföldi kampánytámogatás a cégcsoportnál landolt, de még a Karácsony Gergely 99 Mozgalmához tisztázatlan forrásból befizetett félmilliárd forint is a szóban forgó vállalkozásoknál kötött ki.

Mit kereshet a DatAdat könyvelése egy borsodi kis faluban?

Egy Szegi nevű, Tokaj környéki kis faluban találtak rá a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai a DatAdat könyvelésére. Lapunk értesülései szerint a nyomozók azután jutottak el a vidéki kistelepülésre, hogy sem a cég hivatalos székhelyén, sem a bejelentett könyvelőjénél nem akadtak Bajnai Gordon és társai cége tevékenysége nyomára. Egyelőre rejtély, hogyan és miért kerülhettek a DatAdat Professional Kft. papírjai éppen Borsodba.

Formálódik a baloldal kampányközpontja a jövő évi országgyűlési választásokra

Újabb nyomokra bukkant a Magyar Nemzet a Gyurcsány–Bajnai-adatbizniszben. Ahogy arról lapunk szerdai száma beszámolt, a két volt miniszterelnök emberei választási célú adatgyűjtésbe kezdtek. Ennek érdekében külföldi cégeket is létrehoztak, az egyikben pedig a Soros-hálózat egy ismert adatguruja is feltűnt. Az adatbiznisz feltérképezése során három észt vállalkozást találtunk, amelyek közül az egyik már az EP-választások és az önkormányzati választások negyedévében is száz-száz milliós bevételt termelt. A DK mellett a miskolci ellenzék révén is választópolgárok adatai kerültek ez utóbbi céghez.
Találatok: [3]  Oldalak:   1