language

Kulcsszavak:

háttér highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [276]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

A Napot is megtartanák maguknak – sztori az Orbán-kormány természetéről

A napelempiac állami fojtogatását figyelve akár azt is gondolhatnánk, hogy a kormányoldalon – az atomba vetett vakhit vagy egyéb ok miatt – végképp lemondtak a Napról mint energiaforrásról. A valóságban, ahogyan a következőkben részletesen bemutatjuk, ez csak a látszat, vagy legfeljebb a valóság egyik fele: nagyon is látják ők az üzletet a napenergiában, de szeretnék megtartani maguknak.

Munkahelyi borászkodásra is jutott a cégeknek kipörgetett hatmilliárdból

Az EU-s pénzek elcsalásának legfőbb veszélye, hogy a ciklus végére azok a cégek kerülnek előnybe, amelyek hajlandóak belemenni a svindlikbe – jelentette ki Hadházy Ákos, az LMP társelnöke. Az ellenzéki politikus szerdai korrupcióinfóján arról beszélt, hogy a baráti cégeknek kipörgetett milliárdok kifejezetten ártanak a magyar gazdaságnak, az innováció, a szorgalom és a takarékosság helyett pedig az ügyeskedésre való hajlam számít a legfőbb értéknek.

„Haveri pénzosztás zajlik a szemünk előtt”

Intézményi nonszensz, ami a jegybanki alapítványok körül folyt az elmúlt két évben. Már nagyon rég ez a Transparency International (TI) Magyarország álláspontja – nyilatkozta a Népszabadságnak a Pallas Athéné Alapítványok pénzköltéséről Martin József Péter, a TI ügyvezető igazgatója. A korrupcióellenes szervezetnek 2014 szeptembere óta vitája volt a Magyar Nemzeti Bankkal arról, hogy az alapítványok vagyona közpénznek minősül-e.

Rejtélyes befektetők vásárolták meg az MKB Bankot

45-45 százalékban a Blue Robin Investments S.C.A. és a Minerva Tőkealapkezelő Metis Magántőkealapja, valamint tíz százalékban a Járai Zsigmond volt pénzügyminiszter és jegybankelnök alapította CIG Pannónia-csoport tagja, a Pannónia Nyugdíjpénztár lesz az MKB Bank új tulajdonosa.

Politikusok? Persze, hogy lopnak!

Az utóbbi hetekben szinte minden napra jut egy botrány, a média újabb és újabb zavaros ügyre derít fényt, egy szombaton közölt felmérés szerint a választópolgárok „korrupciós vakságban" szenvednek. A Publicus Research – Vasárnapi Hírekben publikált – kutatása szerint a korrupció csak a hatodik legfontosabb probléma az országban. „Tíz megkérdezettből hat nem tudott érdemben válaszolni arra a kérdésre, hogy ki a legkorruptabb politikus” – olvasható a közvélemény-kutatást kiértékelő elemzésben.
Találatok: [276]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>