language

Lapok:

Akták:

Minisztériumi visszaélések a GINOP-pénzek körül highlight_off

HVG

A Heti Világgazdaságot 1979-ben alapították, a Világgazdaság utódjaként, folytatásaként. Kezdetben a Magyar Kereskedelmi Kamara finanszírozásában jelent meg. Kritikus szellemiségű lapként indult, hamarosan Magyarország vezető gazdasági hetilapjává vált. 1989-ben alapítottak a HVG-t kiadó HVG Kiadói Rt.-t. 1994-ben a szerkesztőség és a cég munkatársai felvásárolták a cég részvényeit. 1997-ben elsők között indított internetes portált. 2003-ben a német Westdeutsche Allgemeine Zeitung többségi tulajdont szerzett az ekkor már HVG Kiadó Zrt. néven működő kiadóban, ám a lap a szerkesztői függetlenségét továbbra is megőrizte. 2014-ben a német cég megvált többségi tulajdonától, melyet a szerkesztőség és a korábbi részvénytulajdonosok a menedzsmenettel karöltve visszavásárolták. A színvonalas működéshez 2010-ben egyre több anyagi támogatásra van szükség, ezért a HVG elindította a Pártolói Tagság programját 2018-ban, melynek keretein belül az olvasók adományokkal tudják támogatni a lapot. A HVG főszerkesztői: Jakus Ibolya, Nagy Iván Zsolt.

Minisztériumi visszaélések a GINOP-pénzek körül

Minisztériumi visszaélések a GINOP-pénzek körül

Hivatali vesztegetés gyanújával indult nyomozás 2022. április 20-án: 150 rendőr és ügyész részvételével párhuzamosan több, mint 25 helyszínen hajtottak végre eljárási cselekményeket. Ennek kapcsán jogi személlyel szemben alkalmazható büntetőeljárást indított a Központi Nyomozó Főügyészség, összesen 11 gazdasági társasággal szemben. Az eljárás során 18 embert hallgattak ki, 6 személy letartóztatását kezdeményezték (később 20 gyanúsítottról írt a 444). Az eljárás során nagyobb összegű vagyonelemeket foglaltak le: összesen 200 millió készpénzt, 60 millió forintot érő értékpapírt és 40 millió forintot érő autót, illetve több ingatlant vettek zár alá. A Pénzügyminisztérium egy tanácsosánál 190 millió Ft értékű pénzt foglaltak le. Ez a pénz ahhoz a kormánytanácsoshoz tartozott, aki a Varga Mihály által vezetett Pénzügyminisztériumban dolgozott a Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárságon. 

A gyanú szerint említett tanácsost pályázati visszaélések és vesztegetés okán tartóztatták le. A korrupció vádja az európai uniós Gazdasági és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében kiírt pályázatok kivitelezése során merült fel. A letartóztatott tanácsos kiépíthetett maga körül egy olyan kapcsolati hálót, melyben a pályázatírók és a támogatásra pályázó cégek vezetőit ő kötötte össze. Amellett, hogy a megalapozott gyanú szerint a pályázó cégeket a pályázatok megnyeréséhez segítette, a folyamatok során indított ellenőrzéseket is sikerült úgy kezelnie, hogy azok számukra kedvezőek legyenek. Az átvett pénzek általában a támogatási összeg 1%-t tették ki. Egy januári konkrét esetben 70 millió forintos ,,ügyintézési díjban” állapodtak meg. A 24.hu összegzése alapján az említett pénzügyi tárca kormánytanácsosa 5-től 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Félszázan a vádlottak padján a 25 milliárdos korrupciós perben: Varga Mihály volt helyettes államtitkára is börtönbe kerülhet

Minisztériumi tisztviselőkre kér letöltendő börtönt az ügyészség, mert a vádak szerint kenőpénzért cserébe EU-s támogatások elnyerésében működtek közre. Egykori helyettes államtitkár államtitkár is ül a vádlottak padján, a 24.hu által közzétett vádiratból pedig kiderül, hogy ő volt „Kékszakáll”.
Találatok: [3]  Oldalak:   1