language

Lapok:

Intézmények:

Opus Global Nyrt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Opus Global Nyrt.

Az OPUS GLOBAL ipari termelő és szolgáltató vállalatcsoport, portfóliója kiterjed az energetikára, az ipari, mezőgazdasági és élelmiszeripari termelésre, valamint a turisztikai ágazatra. Igazgatósági elnöke Vida József. 2017 első félévében Mészáros Lőrinc 24% feletti tulajdonossá vált. Az OPUS GLOBAL Nyrt. 535,3 milliárd forintos működési bevétel mellett több mint 74 milliárdos adózás előtti bevételről számolt be 2022. évi jelentésében, amely csaknem duplája a 2021-es eredménynek.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Mészáros Lőrinc az Indexnek: Még nagyobbat szeretnénk alkotni

A cégcsoport fejlődése az országhatárokon belül már korlátozott, ezért stratégiai cél a külföldi terjeszkedés, elsősorban azokban az iparágakban, amelyekben idehaza is erősek vagyunk, élen az építőiparral – mondta az Indexnek adott exkluzív interjúban Mészáros Lőrinc, a Mészáros Csoport alapító-tulajdonosa. Állítása szerint nem versenyez Csányi Sándorral – aki a barátja –, hogy melyikük az ország leggazdagabb embere, vannak ugyanakkor olyan területek, ahol igenis rivalizálnak, ilyen immár a bankszektor. A felcsúti nagyvállalkozó beszélt lapunknak arról is, mennyire intenzív a kapcsolata Orbán Viktor miniszterelnökkel, és mit szól ahhoz, hogy Lázár János szerint az országnak több Mészáros Lőrincre és Szijj Lászlóra lenne szüksége.

Nagyon drágán vette meg az állam a Mátrai Erőművet

Az MVM 17,44 milliárd forintért vásárolta meg a Mátrai Erőművet és a Geosol Kft. hulladék-feldolgozót Mészáros Lőrinc érdekeltségeitől. A vállalkozó elég jó üzletet kötött, de nem egy piaci szereplővel, hanem a magyar állammal. Nagyon komoly átvilágítás kezdődhet a cégnél, feltéve, hogy a vírus végre engedi a szükséges üzleti lépéseket.

Túl sok volt a 300 cég Mészáros Lőrincnek

Mészáros Lőrinc és családja közel 300 céget felügyelt, szüksége volt némi tehermentesítésre. Ezért az Opus Globalban Vida József és köre, a 4iG-ben Jászai Gellért, az Appeninnben Tiborcz István szerepe nőhet meg. Ugyanakkor Mészáros Lőrinc továbbra is élvezi a miniszterelnök feltétlen bizalmát, amit jól tükröz a gigantikus vasúti megbízása.

Nem a Tigáz volt az utolsó - a MET és a Mészáros-birodalom közös tervei

Először úgy tűnt, hogy csak a Tigáz tulajdonlására állt össze a MET és a Mészáros-csoport, de láthatóan komolyabb tartalma is lehet a stratégiai együttműködésnek. Immár közös interjút is adtak az új szövetségesek. De vajon merre nézelődhetnek együtt a magyar energetika fontos cégcsoportjai?

Mészáros Lőrinc összeáll a MET-tel: beszáll a Tigázba is

Energiapiaci információk szerint nem sokkal azután, hogy bejelentették: a NER beszippanthatja a T-Systems informatikai óriást, újabb fontos bejelentés várható. Ebben a MET-csoport és Mészáros Lőrinc valamelyik érdekeltsége fogja közölni, hogy a jövőben a két birodalom együtt kívánja birtokolni és működtetni a Tigáz Zrt.-t, Magyarország legnagyobb gázelosztóját.

Megint állami pénzt, most 5,6 milliárd forintot kapott Mészáros Lőrincék izocukorcége

A Mészáros Lőrinc jellemezte Opus Global élelmiszeripari divíziójában méretes gyárak, beruházások találhatók. Ezekre az jellemző, hogy rengeteg állami forrást kapnak, és ha elkészülnek, maga Orbán Viktor szokta átadni őket. Az egyik cégbe, a Tiszapüspökiben működő izocukorgyárba már megint belepumpált 5,6 milliárd forintot az állam.

Jászai Gellért távozik a Konzum és az Opus igazgatóságából

Jászai Gellért távozik a Konzum elnök-vezérigazgatója és az Opus Global igazgatósági tagja a társaságok éves rendes közgyűlése után leköszön mindkét tőzsdei vállalat élén betöltött tisztségéről és azok operatív irányításáról.

Egy éven belül a duplájára, 250 milliárdosra nő Mészáros tőzsdei óriása

Lezárul az OPUS GLOBAL Nyrt.-nél idén februárban bejelentett tőkeemelés: a Mészáros Építőipari Holding Zrt. 51 százalékos üzletrészének apportjával, valamint a Mátrai Erőművet tulajdonló Kft. 55 százalékos tulajdonának megvásárlásával több, mint 200 milliárd forinttal nő az OPUS Global saját tőkéje – adta hírül a cég pénteken.

Az OTP bevásárolt Mészáros cégeibe

Az OTP Csoportban kezelt értékpapíralapok és portfoliók tőzsdén kívüli ügyletek keretében 1,5 százalékos részvénycsomagot vásároltak a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt.-ben, illetve további 2 százalékos tulajdont szereztek az Opus Global Nyrt.-ben, az eladó mindkét esetben a Konzum PE Magántőkealap volt - olvasható a Konzum Nyrt. és az OPUS Global Nyrt. közös közleményében, amit hétfőn juttattak el az MTI-nek.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>