language

Kulcsszavak:

koncesszió highlight_off

Intézmények:

Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Rengeteg pénzt hagy Andy Vajnánál a kormány

Hatalmas adóoptimalizációs tranzakciót hajtott végre Andy Vajna filmügyi kormánybiztos és kaszinómágnás Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter engedélyével. Az ügylet nyomán pedig milliárdokkal kevesebb adót fizethet. Cégbírósági dokumentumok alapján szeptember 30-i hatállyal ugyanis Andy Vajna két kaszinóüzemeltető cége egyesült: az LVC Gold Kft. beolvadt az LVC Diamond Kft.-be, előbbit már törölték is, utóbbi pedig általános jogutódként működik tovább. A kaszinókra vonatkozó koncessziós szerződés szerint – erről tanúskodnak a cégbírósági papírok is – a beolvadáshoz a nemzetgazdasági miniszter előzetes engedélye kellett. Az LVC Diamond a koncessziós szerződés alapján három kaszinót üzemeltethet: az óbudai Atrium Eurocentert, a Széchenyi téri Sofitelt és a zuglói Atlantist. Az LVC Goldhoz pedig a Corvin sétányon lévő és a belvárosi Tropicana kaszinó tartozott. Most már mind az ötöt az LVC Diamond Kft. üzemelteti.

Egymilliárdhoz jutott az államtól Rogán szomszédja

Az államadósság Kezelő Központ Zrt. több mint 400 milliót, míg a Miniszterelnökség csaknem ugyanennyi pénzt hagyott a Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető szomszédjának érdekeltségi körébe tartozó cégcsoportnál.

Kiderültek a kaszinótender titkai - vallott az NGM

A Szerencsejáték Zrt. (Szrt.) állami cégként ugyan indult az állami kaszinótenderen, ám Andy Vajna filmügyi kormánybiztos Las Vegas cégcsoportja, illetve ifjabb Szima Gábor Aranybónusz 2000 Kft.-je lekörözte a házon belül induló állami céget.

Buják Attila: Főnyeremény

„A mi politikai családunk krédójával önmagában ellentétes a szerencsejáték” – mondta Lázár János a nyerőgépek puccsszerű betiltásakor. Hosszú út vezetett a puritán betiltástól a kaszinókoncesszió állami feltételeinek meghirdetésén át (2013) az első engedélyek mostani kiadásáig. Előttünk áll a két győztes, aki a politikai család krédójától idegen terepen – a kaszinók és night-clubok világában – teszi próbára képességeit. Andy Vajna filmcézár-kormánybiztos és Szima Gábor futballcézár-üzletember személyében a hét kaszinó megbízható kezekbe került. Néhány csavar azért volt a történetben. BUJÁK ATTILA írása.

Az állami hivatalok nem akadtak fenn Vajna céghálóján

Nem volt 25 eurója (plusz áfa) ellenőrizni Andy Vajna kaszinónyertes cégének tulajdonosi struktúráját az állami hivataloknak. Az átláthatatlan tulajdonosi struktúrájú társaság így most az állami Szerencsejáték Zrt. kaszinóját is átveheti.

Andy Vajna is kaszinót nyithat

Hét kaszinó üzemeltetésére adott ki engedélyt a Nemzetgazdasági Minisztérium, az új játékkaszinók a minisztérium közleménye szerint évente csaknem 4 milliárd forint koncessziós díjat és mintegy 1 milliárd forint áfát fizetnek be a költségvetésbe.

Andy Vajna kapta a Budapest környéki kaszinókat

Tavaly decemberben egyetlen nap alatt elfogadták a kaszinókoncessziós törvényt, most pedig a kormány megkötött hetet az igen korlátozott számú lehetőségből. Andy Vajna érdekeltségébe kerül az összes közép-magyarországi kaszinóengedély.

Andy Vajna és Szima Gábor viszi a kaszinókat

nemzetgazdasági tárca közzé tette, hogy ki alakíthat ki kaszinókat az országban. A nyertes két kormányközeli vállalkozás érdekkörébe tartozó társaság lett.

A kormány saját maga zúzza porrá a sukorói védekezését

Ötmilliárd forintba már bizonyosan belekerült az adófizetőknek az a módszer, ahogyan a kormány le akarja zárni az úgynevezett Álomsziget-beruházást. Ráadásul ezzel megalapozzák a sukorói befektetőkkel folytatott, Washingtonban zajló választott bírósági per elbukását is, ami további tízmilliárdokba kerülhet.
Találatok: [10]  Oldalak:   1