language

Kulcsszavak:

közokirat-hamisítás highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [75]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>

Nyomoznak a Simon-pénzek eredete után

A nyomozás feladata, ahogyan azt az ügyészség egy korábbi közleménye is tartalmazta, hogy tisztázza azt a kérdést, honnan származnak azok a pénzösszegek, amelyeket S. Gábor külföldi bankokban helyezett el – mondta lapunk megkeresésére a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

Kenőpénzek, hamisítások Zsolcán

A borsodi ügyészség korrupcióval vádolja az árvíz sújtotta település egykori jegyzőjét, annak helyettesét és a polgármesterét. Vesztegetéssel, hivatali visszaéléssel és okirat-hamisítással vádolja az ügyészség a Borsod megyei Felsőzsolca egykori vezetőit, akik a két évvel ezelőtti árvízi munkálatok alatt keveredtek gyanúba. A jegyző, a helyettese és a polgármester tagadta bűnösségét a tegnap kezdődött büntetőperben.

Szigorú ítéletet vár az ügyész

Középmértéket, tehát tizenkét és fél évet meghaladó börtönbüntetést kért az ügyész a VII. kerületi ingatlancsalási perben Hunvald Györgyre, Gál Györgyre és a panamát segítő értékbecslőre.

Súlyos visszaélések?

Bűncselekmények gyanújára bukkant a tavalyi ajkai ipari katasztrófa után elrendelt vizsgálat során a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal. A legfőbb ügyészhez elküldött jelentésében közokirat-hamisítás, sikkasztás, csalás és hűtlen kezelés gyanúja miatt tett feljelentést a hivatal.

Értékbecslések csatája a bíróságon

Finiséhez érkezett az erzsébetvárosi ingatlancsalási per, januárban már a vád- és védőbeszédek hangzanak el, februárban ítéletet hirdet a bíróság a Hunvald-ügyben.

Joav Blum ügyében ítélet születhet

Akár már szerdán ítélet születhet a sukorói botrányban érintett Joav Blum ellen közokirat-hamisítás vádjával folyó perben – értesült lapunk. Közben a parlament hétfőn dönt Gyurcsány Ferenc mentelmi jogának felfüggesztéséről. Az ügyészség a King’s City telekcsere-szerződése miatt hivatali visszaéléssel gyanúsítaná a volt kormányfőt. Blum állítása szerint külföldön betegeskedik, és nem is kíván hazajönni az ítélethirdetésre.

A büfében keresték a strómanokat

Újra megtelt a vádlottak padja a Fővárosi Bíróságon, mivel a Fővárosi Ítélőtábla döntése értelmében mégsem évült el a közokirat-hamisítás bűncselekménye az erzsébetvárosi ingatlancsalási büntetőperben a strómanok ügyében.
Találatok: [75]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>