language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

pártfinanszírozás highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [59]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

Csepreghy Nándor: Az EU magyarázkodik Altus-ügyben

Csepreghy Nándor szerint az Európai Bizottság (EB) lényegében magyarázkodik Altus-ügyben. A helyettes államtitkár a Napi Gazdaságnak azt is elmondta: még nem született döntés arról, hogyan reagál majd a kormány, amikor az Altus a bizottság EB képviseletében dokumentumokat kér.

A megbírságolt fantompártok még mindig nem fizettek

Nem sokat változott a helyzet a tavalyi országgyűlési választásokon megbírságolt jelölőszervezetek és jelöltek pénzbefizetési hajlandóságával kapcsolatban – derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adataiból. A választási bizottságok a határidőre vissza nem vitt ajánlóívek miatt összesen 1,9 milliárd forint büntetést szabtak ki.

Fidesz: ÁSZ-vizsgálatot a kampány ellenőrzésére!

A Fidesz-frakció azt kezdeményezi az Országgyűlés gazdasági bizottságánál, hogy a testület kérje fel az Állami Számvevőszéket (ÁSZ) az áprilisi parlamenti választáson indult és állami kampányfinanszírozásban részesült összes jelölt és jelölőszervezet gazdálkodásának teljes ellenőrzésére - közölte a fideszes Gulyás Gergely kedden.

Szétosztották a támogatást

A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdán megállapította a pártok működésére fordítható, 2,5 milliárd forintnyi költségvetési támogatás elosztási arányát. A törvény szerint az összeg huszonöt százalékát egyenlő arányban az országos listán mandátumot szerző pártok között kell felosztani. A fennmaradó hetvenöt százalék a választások eredménye alapján a pártra, illetőleg a párt jelöltjeire leadott (egyéni és listás) szavazatok arányában illeti meg a pártokat. Nem jogosult költségvetési támogatásra az a párt, amely nem szerzi meg a szavazatok legalább egy százalékát.

Közpénzek nélkül nincs baloldal?

Orbán Viktor miniszterelnök a Fidesz választmányi ülésén vetette fel, 2013–14-ben fel kellene függeszteni a pártok állami támogatását. A két kormánypárt megtárgyalja az elképzelést, a Jobbik egyelőre nem kommentálta, az MSZP, az LMP kritizálta a javaslatot, míg a Demokratikus Koalíció elutasította azt.

Prugberger Tamás : A Tocsik-szindróma

A múlt hét végén megdöbbentő hírt közölt a Bartók rádió a Népszabadságra hivatkozva. Eszerint a Budapesti Munkaügyi Bíróság elutasította azt a BKV-s keresetet, amelyet a cég egykori humánpolitikai igazgatónőjének kifizetett nagy összegű végkielégítés semmissé tételére nyújtott be a közlekedési vállalat.
Találatok: [59]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>