language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Személyek:

Polt Péter highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Polt Péter

Polt Péter (Budapest, 1955. szeptember 6. –) jogász, ügyész, egyetemi oktató, 2000–2006 között, valamint 2010-től Magyarország legfőbb ügyésze. Hivatali ideje alatt számos kritika érte tevékenységét a Fideszhez köthető ügyek eredménytelen felgöngyölítése és a párthoz való elkötelezettsége miatt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Az ügyészség nyomozni sem hajlandó Matolcsy pénzszórása ügyében

A Fővárosi Főügyészség elutasította az Együtt - a Korszakváltók Pártja feljelentéseit, amelyet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapítványai ellen tettek – ismertette a döntést pénteki budapesti sajtótájékoztatóján az ellenzéki párt elnöke.

Polt feleségének tudnia kellett az óriási botrányról

Polt-Palásthy Marianna több jegybanki alapítvány felügyelőbizottságában is tevékenykedik.

Állami kártérítést követelnek a Quaestor-károsultak

Az állam készfizető kezességétől várják a Quaestor ügyfelei a kártalanításukat, ezt azonban nem valószínű, hogy megszavazza a parlament. A károsultak elszántak, tüntetnek, de reményeiket az Alkotmánybíróság ennek ellenére széttörheti.

Az ügyészség szerint az Átlátszó téved

A Legfőbb Ügyészség szerint az elmúlt időszakról általánosságban megállapítható, hogy a bűnözésre vonatkozó minden statisztikai adat csökken. Fazekas Géza szóvivő szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében az ügyészségeknél elrendelt belső vizsgálattal kapcsolatban kifejtette: annak célja tisztázni, hogy a korrupciós bűncselekményeknél van-e valamifajta általános tendencia.

Polték nem tudják, mit értenek korrupció alatt az amerikaiak

Az Együtt-PM szerint a legfőbb ügyész "bűnsegédként asszisztál" Orbán Viktor "korrupt kormányának" további működéséhez a beutazási tilalommal kapcsolatos magatartásával. A legfőbb ügyész erre úgy reagált: minden törvényes és lehetséges lépést megtettek.

Döntött a parlament: Gyurcsány az ügyészek markában

Megszavazta az Országgyűlés a volt miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc mentelmi jogának felfüggesztését hétfőn késő este: a képviselők közül 306-an igennel szavaztak - köztük mindhárom független képviselő, így Szili Katalin is. A szocialisták kivétel nélkül nemmel voksoltak. Gyurcsány nem nyomott gombot. A szavazás előtt a volt kormányfő a pillanat történelmi súlyát átélve a pulpitusról mondott vádló beszédet vádlói ellen.

Egy ütésálló ember visszatér - Polt Péter újra a színen

„Tisztában vagyok azzal, hogy jó ideig árgus szemekkel figyelik majd minden lépésemet és döntésemet. Az ember ilyenkor nem tehet mást, mint ami amúgy is törvény szabta kötelessége: betartja a törvényeket, és körültekintő döntéseket hoz.”
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>