language

Személyek:

Orbán Viktor highlight_off
Szász István Attila highlight_off

Orbán Viktor

Orbán Viktor (Székesfehérvár, 1963. május 31. – ) magyar jogász és politikus. 1998-tól 2002-ig, valamint 2010 óta Magyarország miniszterelnöke. Nős, felesége Lévai Anikó jogász. Öt gyermekük született: Flóra, GáspárRáhelSára és Róza.

Orbán Viktor 1987-ban szerezte meg jogi diplomáját az ELTE-n, ahol hallgatóként alapító tagja volt a Jogász Társadalomtudományi Szakkollégiumnak (1988-tól Bibó István Szakkollégium). 1984-ben részt vett a szakkollégium társadalomelméleti folyóiratának, a Századvég megalapításában, amelynek egyik szerkesztője lett. 1988-tól a Soros Alapítvány támogatásával működő Közép-Európa Kutatócsoport munkatársa volt, majd 1990-ig, az országgyűlési választásokig a Soros Alapítvány ösztöndíjával tanult Oxfordban.

Az 1988-ban megalakult Fidesz alapító tagja és 1989-ig szóvivője. 1988-1989-ben a párt országos választmányának tagja. 1989 nyarán az Ellenzéki Kerekasztal tárgyalócsoportjában és plenáris üléseken képviselte pártját. 1989-ben a Nagy Imre újratemetésén mondott beszédével vált országosan ismertté: beszédébenszabad választásokat és az orosz csapatok kivonulását követelte.

1990 óta országgyűlési képviselő, 1993-ig a Fidesz frakcióvezetője. 1992-2000 között a Liberális Internacionálé, 2003-2012-ig az Európai Néppárt, 2021-től aCentrista Demokrata Internacionálé egyik alelnöke. 1993-tól a Fidesz végrehajtó bizottságának tagja, 1993-2000 között, illetve 2003 óta a Fidesz elnöke. Az 1994-es országgyűlési választásokat követően az Országgyűlés Európai Integrációs Ügyek Állandó Bizottságának az elnökeként, majd az 1996-ban megalakult Új Atlanti Kezdeményezés (New Atlantic Initiative) magyar nemzeti bizottságának vezetőjeként is tevékenykedett.

1998-ban, 2010-ben, 2014-ben, 2018-ban és 2022-ben vezetésével a Fidesz megnyerte az országgyűlési választásokat. Első kormányának legfontosabb intézkedései közé tartozik a családi adókedvezmény bevezetése, a diákhitel, a fiatalok otthonteremtésének támogatása, a Széchenyi Terv megalkotása, illetve kiemelt jelentőséggel bír az ország 1999-ben NATO-hoz való csatlakozása. 2011-ben bevezette a határon túli magyarok számára az egyszerűsített honosítási eljárást, valamint új alkotmány került elfogadásra Alaptörvény néven. 2013-ban létrejött a Munkahelyvédelmi Akcióterv és a többlépcsős rezsicsökkentés. Harmadik kormányzata alatt bevezetésre került a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK), elindult a Modern Városok Program. A 2015-ös migrációs válság idején kormánya kiépíttette a déli határzárat, életbe léptette a jogi határzárat. Negyedik kormányzata idején látott napvilágot a kettő vagy többgyermekes családokat támogató Családvédelmi Akcióterv.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [33]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Előkészítették, feltálalták: most már a tokaji borászatból is Tiborcz Istvánhoz dől a lé

Felhizlalás után visszavette a nevére az Orbán család a tokaji birtokot. 2005-ig a kormányfő felesége volt, mostantól a veje a hivatalos tulajdonos.

Barangolás a fideszes Voldemort földjén

Cikksorozatunk harmadik részének megjelenése után Polt Péter legfőbb ügyész indítványozta Mengyi Roland Borsod-Abaúj-Zemplén megyei fideszes országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. A Legfőbb Ügyészség közleménye lényegében pontos kivonata cikksorozatunknak. Mengyi azonban, mintha mi sem történt volna, új kenyeret szel, beszédeket mond és bizakodik. Azt terjeszti, csupán régebbi párttársai irigyek rá, és most konspiratív módon próbálják megbuktatni, de nem fog nekik sikerülni. Pedig várhatóan a parlament első ülésén mentelmi jogának felfüggesztése mellett fognak szavazni a fideszesek, és folyik a Miniszterelnökség által elrendelt belső vizsgálat a Voldemort-ügyben.

Mayer Aranka perekről, nemtaggyűlési jegyzőkönyvekről

Öt év után jogerősen nyert személyiségi jogi pert a Magyar Nemzet ellen Mayer Aranka. Ő az a hölgy, aki 2005-ben önvédelemből kezdett el nyomozni válófélben lévő férje üzleti érdekeltségei után, és rábukkant az Orbán Viktor számára kínossá vált, majd végül kimagyarázott és elfeledett tokaji szőlőügyek részleteire.

MSZP: a Fidesznek papírja van róla, hogy a kegyencei maffiózók

"Miközben a Fidesz kezét-lábát töri, hogy a teljes magyar baloldalról bebizonyítsa: maffiózók gyülekezete, épp a Fidesz, illetve az Orbán-Torgyán-kormány az, amelynek immár papírja is van arról, kegyencei valódi maffiózók voltak".

Újra előveszik Orbánt a Tokaj-ügy miatt

Komoly gondjai lehetnek Orbán Viktornak, a Fidesz elnökének és feleségének, Lévai Anikónak korábbi vagyonnyilatkozataival a tokaji kft. ügyében felmerült új információk miatt. Erről Szabó Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője beszélt.

Válás a barátok földjén

Egyre kuszább és ellentmondásosabb az Orbán Viktor közös házastársi vagyonába tartozó, a felesége, Lévai Anikó nevén lévő Tokaj-hegyaljai földek viszonya a Szárhegy-dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. (a továbbiakban Szárhegy-dűlő Kft.) többi tagjával. A kft. egyik alapítója, Szász István Attila ügyvéd márciusban a válóperében a bíróság előtt azt nyilatkozta: a nevén lévő földek nagy részének sosem volt a tulajdonosa, azokat a cég többi tagjának a megbízásából és pénzéből vásárolta. Vallomását a per rá következő tárgyalásán módosította, eszerint Lévai Anikó és Duda Attila földvásárlási megbízást nem adott a részére. Kétségtelen, ez utóbbi vallomás alapján a volt miniszterelnöknek és feleségének a vagyonbevallása évekre visszamenőleg megállja a helyét. De vajon Szász melyik állítása közelít a valósághoz? A cég tagjainak összejöveteleiről szóló emlékeztetők szerint a korábbi nyilatkozata. A tisztánlátáshoz szükség lenne a cég öt évvel ez előtti tulajdoni és bérleti viszonyainak az áttekintésére, de több mint egy éve sem Szász, sem pedig a Szárhegy-dűlő Kft. ügyvezetője nem bocsátja a kirendelt igazságügyi könyvszakértő rendelkezésére a szükséges dokumentumokat.
Találatok: [33]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>