language

Kulcsszavak:

állami / önkormányzati vállalat highlight_off

Lapok:

Figyelő highlight_off

Figyelő

Magyar gazdasági, gazdaságpolitikai hetilap. A Kossuth Kiadó gondozásában Gazdasági Figyelő néven jelent meg az első lapszám 1958. március 7-én. A Kádár-korszakban a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) Központi Bizottságának (KB) szócsöve volt. 1990-ben privatizálták a lapot; a kiadó Figyelő Rt.-t a francia Eurexpansion, majd tőle 1992-ben a holland VNU kiadó vette meg. 1999-ben a Figyelő Rt. beolvadt a VNU Budapest Lapkiadó Rt.-be, amit a VNU 2002-ben eladott a finn SanomaWSOY médiacsoportnak, így a VNU Budapest Lapkiadó Rt. neve Sanoma Budapest Zrt. lett. 2001-ben indult el az internetes változata a FigyelőNet, ami később Fn.hu néven működött. A kiadó úgy döntött, szétválasztja a nyomtatott hetilapot és az internetes szerkesztőséget, majd a nyomtatott lapot eladja, de az Fn.hu-t megtartja (2011-től az Fn.hu-t más internetes termékeivel egyesítette, Fn24 néven a Hír24.hu domainnév alá vonta, majd a Hír24.hu-ból 2015-ben 24.hu lett). A Figyelő hetilapot 2011 áprilisában a Sanomától az Interpress Magazint is kiadó Word Communications Kft. vásárolta meg, amely később Mediacity Magyarország Kft.-re változtatta a nevét. 2015. szeptember 28-án a lapot kiadó MediaCity egy kifizetetlen tartozás miatt felszámolási eljárás alá került.


2016. decemberében megvette a lapot az Investender Kft. üzletviteli tanácsadó cég, amely aztán hamarosan továbbadta 240 millió forintért a Fidesz-közeli Schmidt Mária érdekeltségében álló K4A Kft.-nek. Szerkesztőbizottságot állítottak fel, melynek elnöke Lánczi Tamás, tagjai L. Simon László és Tallai Gábor. 2017. február 1-jén Lambert Gábor, a lap addigi főszerkesztője lemondott és távozott a laptól. Lánczi Tamás lett az új főszerkesztő aki elmondta, hogy a munkatársak több mint fele kicserélődött. Főszerkesztősége idején a Figyelő az ellenzékiek, kutatók és civilek listázásával került reflektorfénybe. A tulajdonosváltás után tovább csökkent a lap értékesítése. Lánczi 2019. márciusában távozott posztjáról, ekkora a lap már a Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány (Kesma) része lett. A Mediaworks felfüggesztette a Figyelő nyomtatott kiadását 2022 júliusában.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [69]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>

ÚJABB BOTRÁNY GÉMESI GYÖRGY KÖRÜL

Több milliós jutalmat adott az informatikai vezetőjének a szemétszállítási botrányba belebukott gödöllői polgármester embere, miután nemrég gyanús körülmények között napokra eltűnt az általuk üzemeltetett Zöld Híd weboldala az internetről. Vannak, akik szerint a jutalomnak köze lehet ahhoz a gyanús szerverleálláshoz, ami a szemétszállítási botrányt gerjesztő cégnél történt. Külön érdekesség, hogy a cég távozó vezetése mindezt a tisztújítás előtti napokban tette.

A Gömböc ébredése

Az utóbbi egy évben alábbhagyott az állam cégvásárlási lendülete, de a kormány tetszés szerint pörgetheti fel ismét a folyamatot, például az Elmű-Émásszal. A menzások meghökkentek, máshol azonban már el is felejtették a profitot a Lázár János által említett szektorok közül. A kabinet 2010 óta több mint 1500 milliárd forintot költött gazdasági terjeszkedésre.

Exim újratöltve

A bank az exportcélú ügyletek refinanszírozása mellett egyre gyakrabban ismert magyar üzletemberek vállalkozásait is finanszírozza. Három állami hátterű bank, az Exim, az MFB és az MNB is részt vesz immár a hazai kkv-k forráshoz juttatásában. A közvetlen gazda, Szijjártó Péter mellett egy másik miniszter, Rogán Antal befolyása is tetten érhető az intézmény irányításában.

Brüsszeli atomcsapások

A projekt miatt öt napon belül két uniós vizsgálat indult, de lehet még egy harmadik is. Az állami támogatást még ki lehet magyarázni, de azon, hogy nem írt ki tendert a folyamat elején a kormányzat, könnyedén megcsúszhat a beruházás.

Tízmilliárdokat bukhat az állami közműcég

A Figyelő kalkulációi szerint legjobb esetben is több milliárdos, de inkább több tízmilliárdos tőkepótlásra lehet szükség az állami közműholdingnál.

Átláthatatlanok az állami vállalatok

A 66 megvizsgált állami vállalat honlapja alapján mindössze kettő kapott a 100-as skálán 90 pontot abból a szempontból, hogy mennyire tették közzé a törvény által megkövetelt adatokat, az átlag 46 pont volt - mondta Papp Krisztina, a Trancparency International Magyarország (TI) projektvezetője, az állami vállalatok átlátható működéséről készült kutatás bemutatóján, csütörtökön Budapesten.

Köki-böki - Felszámolás alatt a pénznyelő terminál

A válság után befejezett, hatalmas dél-pesti bevásárlóközpont fejlesztésnél az MFB 26,4 milliárd forintos hitellel ragadt bent. A Figyelő úgy tudja, hogy Leisztinger Tamás és Albrecht Ottó milliárdos üzletemberek álltak a 14 milliárd forintnyi önerőt szinte biztosan elbukó és a vállalkozást elveszítő svájci magánbefektető mögött.

Kiszámított meg nem térülés

Az európai civilszervezetek a rosszul felhasznált közpénzek iskolapéldájaként szerepeltetik a legkárosabb uniós finanszírozású beruházások között a 4-es metrót, amelynek az üzembe helyezése hamarosan évi 7 milliárdos üzemeltetési költséget rak az éppen a szakadék szélén lévő BKV nyakára.

Össztűz Hernádi Zsoltra

A horvát hatóságok Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgatóra lőnek, miközben a Mol itthon, illetve Zágrábban dolgozó munkatársai szerint ésszerűtlen és életszerűtlen a korrupciós vád.
Találatok: [69]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>