language

Kulcsszavak:

állami/önkormányzati szerződések highlight_off

Lapok:

VS.hu

Az online portál 2013 november 5-én indult el, eredeti terv szerint középen álló szerkesztőtáborral, mely tartózkodik a markáns véleménynyilvánítástól. 2014 augusztus végéig Kerényi György volt a portál főszerkesztője, ám ő hamarosan lemondott, miután egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a lap valójában Szemerey Tamás érdekeltségébe tartozik, aki Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére. A VS ebben az időben támogatásokat kapott a jegybank alapítványaitól, ami megkérdőjelezte a független működést.  2016-ban látta napvilágot azok az adatok, amelyekből egyértelművé vált, hogy ki áll a portál és az azt kiadó New Wave Production Kft. mögött. Ekkor az addigi a portálnál dolgozók közül szinte mindenki felmondott. A lap végül hosszú agónia után 2019. februárjában szűnt meg, miután a New Wave több áttételek keresztül a Közép-európai Sajtó és Média Alapítványhoz (KESMA) sodródott.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [82]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>

ÁLLAMI MEGBÍZÁSOKBÓL ÉPÍTETT SZÁZMILLIÓS CÉGET A POLGÁRMESTER TESTVÉRE

Állami, önkormányzati és felsőoktatási megbízásokkal néhány év alatt a semmiből nőtt évi 380 milliós forgalmúvá az a cég, amelyet a XVII. kerületi polgármester, Riz Levente testvére alapított és vezet mind a mai napig. Riz Levente és a korábban szintén a közigazgatásban dolgozó Riz Ádám azt mondják, nincs összeférhetetlenség, egymás munkájához semmi közük. Riz Ádám szerint a cég azért nőtt ekkorát, mert épp fellendülés volt az uniós pénzek kiosztásában.

Akivel Orbán veje az első milliárdot összehozta

A lényeg, hogy boldogabbá tegyék az embereket – mondja Erdei Bálint. Ő egészen áprilisig tulajdonostársa volt Tiborcz Istvánnak abban a cégben, amely az elmúlt években sorra nyerte a települések közvilágításának megújítására kiírt közbeszerzéseket. A kormányfő vejénél nyolc évvel idősebb üzletember a VS.hu-nak nyilatkozott először kapcsolatukról, az Elios által elnyert közbeszerzési pályázatok vizsgálatáról, valamint arról, hogy az eredeti tőkefelhalmozás korszaka után miben látja a jövőt az április vége óta Tiborcz nélkül működő vállalkozásban.

Milliós fizetéseket kapnak a botrányos romaprogram vezetői

Tiszteletdíj helyett az EU-s pénzből finanszírozott Híd a munka világába programból oldotta meg saját képviselőinek fizetését is az Országos Roma Önkormányzat. Farkas Flórián korábbi elnök már 2013-ban nyíltan beszélt arról, hogy a legfontosabb cél, hogy főállásba helyezze képviselőtársait.

Szlovák példát dörgölnek a civilek a kormány orra alá

A szlovák információszabadságról szóló törvényt állítja a kormány elé példaként a K-Monitor nevű civil szervezet. Eszerint a szlovák állami és önkormányzati szerződések csak akkor lépnek életbe, ha nyilvánosságra hozzák őket. A civilek szerint ehhez hasonló rendszerre lenne szükség Magyarországon is. A kormány viszont fizetőssé tenné az állami szerződések, a közadatok kikérését.

Pert nyert a VS újságírója, 30 ezer oldal titkos irat lesz nyilvános

Lázár János a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentette, hogy a VS újságírója, Joó Hajnalka jogerősen pert nyert a Századvég ellen, így a Századvégnek 30 napon belül nyilvánosságra kell hoznia a kormányzati megrendelésre írt tanulmányait.

A Várkert Bazár felújítója vette meg Tiborcz cégét

Az Elios Zrt. az elmúlt években sorra nyerte az önkormányzati közbeszerzéseket. Tiborcz István most kiszáll, eladja érdekeltségét a Várkert Bazárt is felújító West Hungária Baunak. Az üzleti életet viszont nem hagyja el, rögtön vett is egy kicsi, de jól menő céget.

Egyetlen ügyvédnél futnak össze a botrányos belvárosi ügyek szálai

Évek óta egy külsős ügyvéd készíti elő az V. kerület közbeszerzéseit, de minden olyan ingatlanügyletben is részt vett, amely miatt most nyomoznak a hatóságok. A titokzatos jogász körüli homályt nem segít eloszlatni az önkormányzat: nem árulja el, miért őt választotta, és milyen feltételekkel, mennyi pénzért alkalmazza.

Furcsán folyt bele magyarország az orosz gigaüzletbe

Óriási üzlet lehet a schengeni vízumok kiadása Oroszországban, hiszen milliós számban igénylik a beutazási engedélyt. A magyar konzulátusok más tagországokhoz képest nagyon kevés vízumot állítanak ki, és azt is körüllengte már korábban a korrupció gyanúja. A magyar külügy lényegében mégis olyanokra bízta az üzletet, akiktől éppen hogy meg kellett volna szabadulnia a kiszervezéssel.
Találatok: [82]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>