language

Helyek:

Bács-Kiskun megye highlight_off

Személyek:

Halász István highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Kurvára nem érdekel itt senkit, hogy elítélték

A kunbajai időközi polgármester-választás győztese az a Halász István lett, akit már kétszer is letöltendő börtönbüntetésre és többször pénzbüntetésre ítéltek. Ennek ellenére simán megválasztották újra polgármesternek, mert a helyiek szerint ő egy „modern Rózsa Sándor”, és a jó vezetéshez kell egy kis „zsiványság”. Kunbaján amúgy is ritka a patyolattiszta polgármester: az előző, fideszes polgármester azért mondott le, mert az ügyészség vádat emelt ellene költségvetési csalás miatt.

Felesége szerint bevonult a börtönbe a kunbajai polgármester

Bevonult a börtönbe a kiskunsági szemétügy miatt börtönre ítélt kunbajai polgármester - állította kedden az [origo]-nak a férfi felesége. Halász István napokkal túllépte a börtönbe vonulásra szabott határidőt, az erre adott korábbi magyarázatát pedig felesége nem támasztotta alá.

Nem vonult be a börtönbe a szemétbotrányban elítélt polgármester

A határidő letelte ellenére nem vonult be a börtönbe Halász István kunbajai polgármester, akit a szemétbotrány miatt ítéltek másfél éves szabadságvesztésre - írja a Baon.hu. Egészségügyi problémákra hivatkozik Halász, akinek 2004-ben már volt egy hasonló ügye, amikor egy másik bűnügyben ítélték el.

Jogerős ítélet az importszemét ügyében

Kunbaja polgármesterét jogerősen másfél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a Bács-Kiskun Megyei Bíróság tegnap a 2006-ban a Németországból beszállított és illegálisan lerakott több mint négyezer tonna bálás kommunális szemét ügyében.

Olaj a bűzre VII.

A Bács-Kiskun megyei jelentések közül a leghírhedtebb Katyják János volt kiskunhalasi rendőrkapitányé, aki szinte rutinszerűen jegyzett fel eseményeket feletteseinek a közéleti emberek megyei szerepléseiről: "Közbevetőleg jelentem, hogy tavasszal, a választások előtt Kiskőrösön volt egy találkozó, amely kampánygyűlés volt. Ezen részt vett Orbán Viktor. A társaságban a megye vezető olajmaffiózói voltak, többek között Stadler, Kakuszi, Szűcs, Halász István, Kemény Gábor és Sepsi László. Az olajosok támogatásukról biztosították Orbán Viktort." A jelentésben szereplők neve és "munkásságuk" története fellelhető a koronatanú nyilvános olajbizottsági jegyzőkönyvében, valamint az ügyészségen tett vallomásaiban is. A rendőri jelentések megállapításokat és viszonyokat nem taglalnak, holott többségüknél szükség lenne erre. Mert bár tény, hogy Orbán Viktor 1994. február 18-án járt a kunmadarasi volt szovjet katonai reptéren, ahol óriási mennyiségű olaj tárolása és mozgatása folyt, de mindezt kampányidőszakban tette, a helyi polgármesterjelölt, dr. Kemecsi Imre kérésére, aki a reptér tulajdonjogának mihamarabbi rendezéséért lobbizott. Hasonlóan kétes értelműek azok a rendőri jelentések is, amelyek arról tudósítanak, hogy a legutóbbi választás két fordulója között Pintér Sándor egy Lajosmizse melletti, zártkörű rendezvényen tárgyalásokat folytatott a szocialista párt vezérkarával. A résztvevők azonban ezt az állítást nevetségesnek találták. Ugyanis csupán Kocsis István, az ÁPV Rt. vezérigazgató-helyettese tartotta ott születésnapját, Pintér Sándor pedig az OTP Bank igazgatósági tagjaként volt jelen, hiszen Kocsis szintén igazgatósági tag volt a banknál. Az egyik meghatározó szocialista politikus szerint "lényegében ez volt Pintér utolsó hétköznapi megmozdulása, mielőtt belügyminiszter lett".
Találatok: [8]  Oldalak:   1