language

Lapok:

Akták:

Kun-Mediátor ügy highlight_off

Blikk

A Blikk a svájci Ringier kiadó leányvállalatának (Ringier Axel Springer Magyarország Kft.) magyar nyelvű bulvárlapja, ami 1994 márciusától jelenik meg. 2004-ig a Szikra nyomda készítette, azóta a Ringier saját nyomdájában készül. 2014-től a Ringier Axel Springer Magyarország Kft. kiadásában jelenik meg. Online változatának domainjét 1998-ban regisztrálták, rendszeresen azonban 2002-től jelenik meg. Jelenleg a Blikk Magyarország legolvasottabb napilapja.

Kun-Mediátor ügy

Kun-Mediátor ügy

2015. április 14-én a karcagi Kun-Mediátor utazási iroda és ál-brókercég ügyfelei nem fértek hozzá befektetett pénzükhöz, mivel a cég vezető tulajdonosa, Dobrai Sándorné “Marcsika” eltűnt. Ezek után az MNB jogtalan pénzügyi szolgáltatás gyanújával indított eljárást, mivel az iroda hivatalosan nem volt jogosult befektetés intézésére. Április 27-ig nagyjából 400 ember tett feljelentést Dobrai Sándorné ellen és a hatóságok megkezdték a nyomozást, sikkasztás vádjával.

Az üggyel összefüggésbe hozták Fazekas Sándor volt fideszes polgármestert, földművelésügyi minisztert, mivel polgármestersége alatt Dobrai Sándorné az önkormányzatnak dolgozott, valamint több fideszes politikus utazását is ő szervezte. Fazekas emellett 2005-ben a Kun-Mediátor irodabérletének meghosszabbítását is támogatta, sajtóhírek szerint az általános bérleti díj feléért. Az ügy kapcsán felmerültVadai Ágnes neve is, aki egyes hírek szerint 2002-es és 2006-os választásokon támogatást kapott egy olyan üzleti csoporttól amelynek a Kun-Mediátor is része volt. Az ügy kapcsán a Jobbik kötődése is előkerült: Filó András, volt szentendrei elnök azt állította, hogy az Épkar Zrt., amely kapcsolatba hozható a Kun-Mediátorral, támogatta a Jobbik szentendrei kampányát. A Kun-Mediátor botránnyal való kapcsolatot a felmerült személyek és szervezetek egyaránt visszautasították.

2017 tavaszán zárult le a Kun-Mediátor-ügyben folytatott nyomozás, a közel 2000 oldalas vádirat szerint a 10 milliárd forintos kárból 6 milliárddal nem tudott elszámolni a társaság. Az ügyészség anyagaiban említés szinten se szerepel sem a Karcagot a bűncselekmények idején vezető Fazekas Sándor földművelési miniszter, sem az oda gyakran látogató Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

A Kun-Mediátor Bróker Marcsiként elhíresült vezetőjét 2017 novemberében 767 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalás, két rendbeli sikkasztás, öt rendbeli számvitel rendjének megsértése és jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt állították bíróság elé. A sajtóhírek szerint a beidézett tanúk rendkívül magas számának, valamint a vádirat és a nyomozati anyag hosszának (utóbbi körülbelül 60.000 oldal) tudható be az, hogy a per ennyi éven át húzódott. A Szolnoki Törvényszék első fokon 2022. januárjában sikkasztás és csalás bűntettében bűnösnek mondta ki D. S. N. Máriát, 10 év börtönre ítélte és 10 évre eltiltotta a közügyektől. 2023. májusában született meg a Szegedi Ítélőtábla jogerős ítélete: ebben a 10 éves börtönbüntetés mellett 5,4 millió forint pénzbüntetést is kiszabott Bróker Marcsira.

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

Szerényen élt trópusi búvóhelyén, mégis lebukott bróker Marcsika

San Pedro — Több mint másfél év bujkálás után elkapták a Bróker Marcsikaként elhíresült Dobrai Sándornét, aki Karcagon és környékén legalább nyolcszáz embert csapott be piramisjátéka révén és közel 20 milliárd forintos kárt okozott.

Tárgyalna Bróker Marcsika lánya

Dobrai Krisztina, az ügyfeleit a Kun-Mediátor Kft. révén 10-20 milliárd forinttal becsapó Dobrai Sándorné kisebbik gyereke a károsultak képviselőivel találkozna.

Állami hivatal fizet Marcsika cégének

Az államot is sikerült megpumpolni a karcagi Kun-Mediátor Kft. szökésben lévő tulajdonosának, sőt a jelek szerint azután is kapott pénzt, hogy ügyfeleinek milliárdos károkat okozva elbujdokolt Dobrai Sándorné Marcsika.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>