language

Helyek:

Budapest highlight_off

Lapok:

ZOOM

Még 2008-ban alapította Tarjányi Péter, akkor egy évig üzemelt az online portál, majd 2017 nyarán indult újra. A zoom.hu önmagát független, Európa-párti lapként definiálta. Az újság kiadásáért felelős cég a STRAT-POL Kft. volt, amely többek között PR tevékenységgel, könyvkiadással és szakmai-tudományos tevékenységgel foglalkozott. Tarjáni Pétert a 2018-as parlamenti választások kampányához közeledve hírbe hoztk a Botka László MSZP-s miniszterelnök-jelölt leváltásáért létrejött szervezkedéssel. Tarjányi 2018 tavaszán mondott le ügyvezető igazgatói tisztségéről, a feladatait Dosek Rita vette át, aki a korábbi cégvezető társszerzője az általuk kiadott legtöbb könyv esetében. Az internetes lap utolsó megbízott főszerkesztője Farkas Csilla volt. 2018 december 21-től a lap megszűnt, a honlapja archív oldalként működik, de nem frissül a későbbiekben. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [33]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Bezár a Buddha-Bar Hotel

Januárban bezár a Buddha-Bar Hotel Budapesten, miután a hotel üzemeltetésére kötött bérleti szerződést közös megegyezés alapján felbontották, mert az épületet az ingatlan tulajdonosa értékesíti – közölte a Buddha-Bar Hotel vezetősége.

10 millióért rendelt berendezési tárgyakat a jegybank alapítványa

A jelek szerint nem ért végét a jegybanki alapítvány, a Pallas Athéné Domus Sapientiae (PADS) bázisának, a Várban lévő régi budai városháza épületének csinosítgatása. Az alapítvány oldalán közzétett, 5 millió forintnál nagyobb szerződéseket tartalmazó listán ugyanis új tételek jelentek meg, amelyek rendre az Úri utcai ingatlanhoz kapcsolódnak. A házba most közelebbről meg nem nevezett „berendezési tárgyakat” gyártatnak és építtetnek be nettó 9,94 millió forintért.

Butikhotelt fejleszt Tiborcz cége az Andrássy úton

Teljes körűen felújítja, és butikhotellé alakítja a a Tiborcz István érdekeltségébe tartozó BDPST Group az Andrássy út egyik patinás épületét, a 116. szám alatt található, 1876-77-ben épült villát, amely egykoron Weiss Manfréd gyáriparos családjának tulajdonában is volt

Spórolni akartak a Magyar Zene Házán, úgyhogy drágább lett

Egy lendülettel 740 millió forintról 1051 millió forintra (avagy egymilliárd forintra) drágult a budapesti Városligetben felépítendő Magyar Zene Háza tervezése – derül ki az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetményből. Ez 42 százalékos áremelkedést jelent.

Az Olof Palme Ház tervezése még drágult egy jó nagyot, pedig már javában zajlik a felújítás

82,4 millió forintról 122 millió forintra drágult a városligeti Olof Palme Ház felújításának tervezése – derül ki az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetményből. Vagyis az eredeti megbízás értékének 28 százalékával, ugyanis a Liget fejlesztéséért felelős projektcég, a Városliget Zrt. 2016 végén még csak 79 millió forinttal szerződött az Archi-kon Építészeti Tervező-Szervező Kft.-vel.

Kiderült, mennyibe kerül a sajtszerű zeneház felépítése a Városligetben

17,5 milliárd forintba kerül a Magyar Zene Háza felépítése a Városligetben – derül ki az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetményből. A kivitelezőt tárgyalásos eljáráson választották ki, mivel az eredeti, nyílt eljáráson csak a tervezett összegnél drágább ajánlatok érkeztek – mondta el Sághi Attila, a Városliget Zrt. műszaki igazgatója a Magyar Időknek még 2017 márciusában. A hirdetmény szerint a városligeti ingatlanfejlesztő projektcég három vállalkozással tárgyalt:

Pár száz millió forinttal drágult a Budai Vigadó felújítása

4,6 milliárd forintról 4,9 milliárd forintra drágult a Hagyományok Házának otthont adó Budai Vigadó – derül ki az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetményből. A drágulás indoklása szerint a “beruházás teljesítéséhez, és a rendeltetésszerű és biztonságos használathoz szükséges további pótmunkák” miatt fizet többet a Hagyományok Háza a kivitelezést végző Épkar Zrt-nek.

Budapesti Evezős Központ tervezése: 100 millióval drágább lett

347,6 millió forintba fog kerülni a Dunai Evezős Központ Pálya tervezése – derül ki az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetményből. Ez elég borsos, közel 100 milliós felár ahhoz képest, hogy a KKBK Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit Zrt. 255 millió forintos irányárral írta ki a tendert. Igaz, verseny nem volt, a közbeszerzésen egyetlen induló volt, egy három cégből álló konzorcium:

Vajna Tímea hivatalosan is Budapest fánkoligarchája lett

Bár a Mr. Funk nevű hely eddig veszteséges volt, mostantól tulajdonképpen Budapest teljes fánkforgalma Vajna Tímeához kerül: a nő, akit hamarosan üzletasszonyként fog emlegetni a férjéhez és baráti köréhez lojális sajtó bejelentette, hogy az ő cége veszi át a városban három bolttal rendelkező Donut Library üzemeltetését.
Találatok: [33]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>