language

Kulcsszavak:

felszámolás - végelszámolás highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kemény harcot ígér Pécsnek a Zsolnay tulajdonosa

Nem nyugszanak a kedélyek a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-ért folytatott harcban a cég többségi tulajdonosa, Bachar Najari és a zrt. kisebbségi gazdája, a fideszes irányítású pécsi önkormányzat között.

Utólag is bukhatnak egy nagyot a quaestorosok

Több befektető a hitelezői igénybejelentésre rendszeresített nyomtatványon a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja (QKKA) részére küldte be azt az igénybejelentését, amelyet a Quaestor Értékpapír Zrt. felszámolójának, a Pénzügyi Stabilitási Felszámoló Nonprofit Kft.-nek kellett volna eljuttatnia – tájékoztatta a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja kedden az MTI-t.

Így tűnt el 700 millió a volt magyar diplomata kezén

Kiss Szilárdot, a moszkvai magyar nagykövetség korábbi agrárdiplomatáját januárban helyezték előzetes letartóztatásba, miután két társával megpróbált megrövidíteni egy takarékszövetkezetet. A külügyes körökben is rossz hírű Kiss és üzlettársai telefonbeszélgetéseit lehallgatta a rendőrség, így kiderült, milyen egyszerű módszerrel oldották meg az akciót.

Újratárgyalják a hét év börtönre ítélt bírónő ügyét

A kötelességszegéssel, vesztegetéssel és hivatali visszaéléssel vádolt, első fokon hét év börtönre ítélt K-né J. J. bírónő és társa ügyében a Debreceni Ítélőtábla tegnap hatályon kívül helyezte az első fokú ítéletet, s új eljárás lefolytatására utasította a Debreceni Törvényszéket.

Visszatér a fideszes cégek varázslója

A Simicska Lajos jelenlegi és Orbán Viktor egykori harcostársaként ismert, a Lánchíd Rádió élére kinevezett Schlecht Csaba egy családi könyvelő- és egy kereskedő-szolgáltató cég vezetőjeként húzta ki az elmúlt évtizedet Ürömön.

Összeomlás előtt Demján csodacége

Krízishelyzetbe került Demján Sándor egyik emblematikus cége, az Arcadom Zrt., amelynek felszámolását a múlt héten rendelte el a bíróság. A társaság régóta pengeélen táncolt. A bukás oka a válság: nincsenek olyan beruházások, amelyeknél az Arcadom labdába rúghatott volna.

Vida fantomcége: szétszedték Varga Mihály állítását

A cégeknek az alapítástól a megszüntetésig minden évben kell adóbevallást és mérleget leadniuk, még az „igazából nem működőknek” is – cáfolják szakértők Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szavait, amelyekkel Vida Ildikó adóhivatali és Halasi Tibor vagyonkezelő-elnök közös egykori fantom-bt.-jét vette védelmébe.

A Hajdú-Bét-ügy újra száguld

Együttes ügyészi és NAV-nyomozás indult Varga Miklós, a Bács-Kiskun megyei cégbíróság volt vezetője ellen, aki ellen korábban sokáig nyomoztak korrupció gyanújával. Szintén újraindult a nyomozás csődbűntett gyanújával ismeretlen tettes ellen a Hajdú-Bét 2004-es bedőlése ügyében. A két ügy valószínűleg összefügg.

A Szőlő utcai lakás rejtélye

Annak ellenére, hogy Seszták Miklós nemzeti fejlesztési tárcavezető júniusi parlamenti meghallgatásain többször is azt hangoztatta, hogy jelenlegi kisvárdai autós cégén és ügyvédi irodáján kívül soha nem volt semmilyen más társaságban érdekeltsége, 2002–2003-ban maga vallotta be kültagságát a később felszámolásra került Haváz Bt.-ben – derül ki a kisvárdai önkormányzat által az Atlatszo.hu Ki Mit Tud adatigénylő oldalára feltöltött képviselői vagyonnyilatkozatokból.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>