Vonának ez az esete kiválóan modellezi a propagandagépezet működését: az egy központból, adott esetben egy teljesen komolytalan bulvárlapból – máskor pedig alig olvasott, impresszum nélküli blogról – pár órán belül, de legföljebb másnapra vírusként szóródó tartalmakat. A másodjára/sokadjára közlők saját „értesülést” csak elvétve fűznek a szemlézett hírhez, legtöbbször az átfogalmazással sem bíbelődnek, sokszor pedig még a cím is ugyanaz marad több tucat sajtótermékben.
Bitay Márton Örs államtitkár közölte: a Nemzeti Földalapkezelő az ügyészséghez fordul Hadházy Ákossal kapcsolatban felmerült aggályok miatt. Az állami földekért felelős államtitkár kiemelte, az a gyanú merült fel, hogy az ellenzéki politikus rokona egy strómanhálózat része, amelynek köszönhetően körülbelül 800 millió forintnál valamivel több összeget próbáltak meg földvásárlásokra fordítani.
A Földművelésügyi Minisztérium a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) útján feljelentést tett a Fővárosi Főügyészségen Hadházy Ákos LMP-társelnök ellen – derül ki a Földművelésügyi Minisztérium közleményéből. Hadházy korábban a vádakkal kapcsolatban azt mondta, hogy bár édesanyja valóban tervezte, hogy elindul egy árverésen, végül visszalépett és egy hektár állami földet sem vásárolt.
A Bors információi szerint az ügyészséghez fordul a Nemzeti Földalapkezelő Hadházy Ákos édesanyjának ügyében. A szervezet is megalapozottnak tartja a gyanút, hogy az LMP-s képviselő családja egy stórmanhálózat tagjaként kijátszotta a földtörvényt.
Hadházy Ákos megsértette a Szent István Egyetem jó hírnévhez és becsülethez fűződő személyiségi jogait, amikor 2016-ban azzal kürtölte tele a nyilvánosságot, hogy az intézmény „álprojektek” és „áltanulmányok” révén milliárdos összeggel stafírozott ki külsős cégeket – mondta ki a napokban a Fővárosi Törvényszék. Az LMP-s politikus a bíróságon szinte semmit nem bírt bizonyítani a hazugságaiból, így félmilliós sérelemdíjat fizethet. Ráadásul Hadházy ismeretlen eredetű szövegeket tett ki a honlapjára, amelyekről kiderült, semmi közük a pályázat végeredményéhez.
Az Országgyűlés arról döntött 22 igen és 117 nem szavazattal, hogy - a mentelmi bizottság ajánlásával összhangban - nem függeszti fel Hadházy Ákos mentelmi jogát, így Simonka György fideszes politikus nem jelentheti fel az az LMP társelnökét.
Hadházy Ákos feljelenti Orbánt, mivel korrupcióval vádolta meg a képviselőt, miután az a kétszeres áron beszerzett lélegeztetőgépekről kérdezte hétfőn a parlamentben. Az ügy háttere: Hadházy arról kérdezte Orbánt, hogy kinek van igaza egy lélegeztetőgép-beszerzési ügyben, ahol a General Electric olcsóbb ajánlatot adott egy kórházi beszerzésre, mire az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) a teljes közbeszerzést érvénytelennek nyilvánította, és újat akart kiírni új feltételekkel. A döntést a GE megtámadta a Közbeszerzési Döntőbizottságnál, és nyert: a hatóság kimondta, hogy indokolatlan volt a közbeszerzési pályázat beszántása, és büntetést is kiszabott. Orbán szerint példátlan, hogy egy folyamatban lévő ügyben egy képviselő a parlamentben lobbizzon egy cég mellett (ezzel arra utalhatott, hogy szerinte az LMP társelnöke a GE érdekében lobbizhat valójában).
Hadházy Ákos a jubileumi ötvenedik korrupcióinfón lerántja a leplet egy uniós pályázatokra szakosodott céghálózat gyanús összefonódásairól, amely összesen hatmillárd forintot nyert eddig. Nyílt közgyűlési jegyzőkönyv is tanúskodik a rendszer működéséről.
Az LMP-s antikorrupciós szóvivő és társelnök Hadházy Ákos édesapja is segédkezett az állami földek megszerzésében Tolna megyében. A megyei agrárkamara elnökeként Hadházy Árpád annak a Twickel Györgynek a cégeiben tölt be vezető tisztségeket, akit a helyiek csak zöldbárónak hívnak. Twickel földterületei pedig egyre csak nőnek, amiket strómanok segítségével szerzett meg.
Több mint 500 millió forint értékben nyerhettek pályázati pénzeket a Simonka György fideszes képviselőhöz “közeli” cégek – a Hadházy Ákos LMP-társelnök által összegyűjtött adatok szerint. A képviselő egy éve hetente tart Korrupcióinfó címmel sajtótájékoztatót az általa korrupció-gyanúsnak talált uniós pályázatokról. Legutóbb egy “Simonka-közeli” cég által 50 millió forintos uniós támogatásból épült, eltűnt, majd egy másik településen felbukkant autómosó példáján mutatta be, véleménye szerint hogyan “hasznosítják”egyesek a brüsszeli forrásokat Magyarországon. Simonka a Reflektor.hu-nak azt nyilatkozta az ügy kapcsán: szerinte Hadházy zagyvaságokat beszél, hiszen neki magának ezekre a projektekre “nincs rálátása” attól, mert a cégek valamelyik tulajdonosa az ő rokona.