language

Intézmények:

Hungária Értékpapír Zrt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Fazekas elsőre bukta a pörköltet és a 410 milliót is

A földművelésügyi miniszter „érdes” kijelentései miatt indított pert Gőgös Zoltán, az MSZP elnökhelyettese ellen. Mivel Gőgös véleménye összefüggésben áll a közügyekkel, attól függetlenül élvezi a véleményszabadság alkotmányos oltalmát, hogy helyes, helytelen, tetsző vagy nem, értékes vagy értéktelen gondolatot tartalmaznak-e – indokolta a földművelésügyi miniszter keresetének az elutasításában a veszprémi bíróság.

Napirenden a Quaestor-botrány Nyíregyházán

Holnap tárgyalja meg Nyíregyháza közgyűlése azt a jelentést, amelyet a polgármester kezdeményezésére fölállított vizsgálóbizottság írt a helyi csatornamű-társulat csaknem 300 millió forintos értékpapír-befektetéséről. A jelentés elmarasztalja a társulat elnökét.

Vona: Csak a Jobbik tiszta a brókerbotrányban

Vona Gábor szerint az MSZP és a Fidesz közös "koalíciós brókerbotránya" az országos jelentőségűvé duzzadt csalási ügy, amelyben a két pártnak külön-külön is megvan a felelőssége. A Jobbik elnöke szerint ugyanez a felelősség vonatkozik azokra a fóti vezetőkre is, akik a Hungária Értékpapírt Zrt.-nél vállalati kötvényekbe tették a település egymilliárd forintját.

Az állam csongrádi megbízottja elégette az állami cég pénzét

Csak addig volt ügyvezető az önkormányzatok által alapított, majd államosított, de még így is nyereséges szentesi cég élén Hujber Lajos, ameddig a testületek hozzájárulása nélkül betette a társaság megtakarításait a Hungária Értékpapír Zrt.-be. A 75 milliónak bottal üthetik a nyomát.

Kikelt a Fidesz a bankok ellen

A Magyar Bankszövetség szerint nem szabadna a Quaestor ügyfeleit nagylelkűen, 30 millió forintig kártalanítani – a becsületes hitelintézetek kontójára. A Fidesz csúsztatásokkal és tévedésekkel teli közleményben tette helyre a bankárokat, az MNB pedig elrendelte a Hungária felszámolását.
Találatok: [6]  Oldalak:   1