language

Személyek:

Lakatos Benjámin highlight_off

Kulcsszavak:

offshore highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

Megvette a fél magyar gázvezeték-hálózatot a hírhedt MET

Az olasz ENI eladta a Tigáz Zrt.-t, ami leányvállalatán keresztül a magyar gázvezetékhálózat 48 százalékát birtokolja, összesen nagyjából 33 ezer kilométernyit. A vevő, az állam által is őrült nyereségessé tett MET, aminek szövevényes offshore tulajdonosi hálója mögött feltűnt Garancsi István vagy Nagy György Wallis-alapító milliárdos is.

Orbán-közeli lesz a Tigáz

Az olasz ENI teljesen kivonult Magyarországról: utolsó vagyoneleme, a kelet-magyarországi gázhálózat Orbán-közelbe, a MET-hez kerül.

Azt hitte, hogy önnek rossz a memóriája? Akkor még nem találkozott ezekkel az emberekkel!

Emlékszik még a MET-ügyre? Tudja, a sokat vitatott gázügyletre, amiből az utóbbi évek egyik legnagyobb botránya keveredett. Ne érezze rosszul magát, ha már nem igazán, azok talán még ennyire sem emlékeznek, akik részt vettek benne. Legalábbis úgy tűnhetett azon a szerdai bírósági tárgyaláson, amelyen az ügyben érintett miniszterek, állami cégvezérek, döntéshozók, energetikai szakemberek egész sora vonult fel, hogy megpróbálják felidézni a történteket.

Egy hónap alatt majdnem 3 milliárd forint közbeszerzést nyert a MET

Újabban önkormányzati tendereken indul az offshore hátterű cég, amely Gyula önkormányzatának 1,6 milliárd forintért szállíthat gázt. A MET többször az állami Főgázt előzte meg a versenyben. Magyar csoda lvl. végtelen.

Törvénybe iktatták a lopás lehetőségét - Tóth Bertalan (MSZP) a MET és az állam gázos ügyleteiről

Súlyos milliárdok landolnak az állam helyett a Fidesz-közeli pénzemberekhez köthető MET Magyarország Zrt.-nél. A hazai gázüzletágban is hasító cég kiperelt szerződései alapján Tóth Bertalan szocialista országgyűlési képviselő beszél az évtized gázmutyijáról.

Újabb közbeszerzéseket nyert MET

Két, gázszállításra kiírt közbeszerzésen is a legalacsonyabb árajánlattal nyert a MET energiakereskedő magyarországi cége, összesen nettó 670 millió forintért. A vállalat néhány év alatt nőtt nagyra, 2013-ig 79 milliárdos osztalékot termelt tulajdonosainak.

A legtöbb pénzt most így lehet csinálni Magyarországon

Olyan lehetőséget kapott az államtól egy svájci központtal működő, részint offshore hátterű cég az utóbbi négy évben, ami egészen egyedülálló módon tudta gazdagítani a tulajdonosait.
Találatok: [7]  Oldalak:   1