language

Intézmények:

Magyar Fejlesztési Bank (MFB) highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Fejlesztési Bank (MFB)

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság (MFB Zrt.), vagy röviden Magyar Fejlesztési Bank a magyar állam tulajdonában lévő, szakosított hitelintézet.

Az MFB Zrt. az állam nevében a Diákhitel Központ Zrt.-ben és a Regionális Fejlesztési Holding Zrt-ben gyakorol tulajdonosi jogokat 

Az MFB Zrt. a következő főbb gazdálkodó szervezetekben rendelkezik tulajdoni részesedéssel: Garantiqa Hitelgarancia Zrt., MFB Invest Befektetési és Vagyonkezelő Zrt.,  MFB-Ingatlanfejlesztő Zrt., MKK Magyar Követeléskezelő Zrt.

Az MFB Zrt. a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-ben gyakorol tulajdonosi jogokat.

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>

Közpénz Mészáros szállodáira

Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó hotelek fejlesztése miatt született a szállodaipart jól ismerő forrásaink szerint egy banki döntés. Ennek értelmében a vendéglátás területén 44 milliárdos kamatmentes hitelt lehet igényelni a kizárólagos állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bankon keresztül.

Tízmilliárdos ügy robbant ki a hazai bankóriásnál

Hűtlen kezelés és tartozás fedezetének elvonása miatt indított eljárást a Központi Nyomozó Főügyészég a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) egyik korábbi hitelkihelyezése miatt – tájékoztatta Fazekas Géza főügyészségi szóvivő a Magyar Nemzetet.

Többmilliárdos kár: újabb Kehi-feljelentés

Feljelentést tett hűtlen kezelés és fedezetelvonás gyanújával az adonyi gabonatároló megépítéséhez nyújtott állami hitel miatt ismeretlen tettes ellen a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) – írta a Magyar Nemzet saját értesülésére hivatkozva.

Ismét nyomozás indult a Rác fürdő felújítása miatt

Hűtlen kezelés gyanúja miatt rendelt el nyomozást a Rác fürdő felújításával kapcsolatban a Fővárosi Főügyészség, miután az ügyben a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal feljelentést tett.

Medgyessyék nem mertek belemenni

A cukorgyárak privatizációját vizsgáló parlamenti albizottság Medgyessy Péter volt miniszterelnököt, a Magyar Fejlesztési Bank egykori igazgatósági elnökét és Erős Jánost, az MFB másik volt vezetőjét hallgatta meg.

Vádemelési javaslat a Magtárház ellen

Vádemelési javaslattal zárta a Magtárház Kikötő Kft. ügyében lefolytatott nyomozását a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) – tájékoztatta lapunkat Bartha László, a nyomozó hatóság szóvivője.

Milliárdos károk az MFB-nél

Előnytelen szerződések, egykori kormánytagok „kifizetése”, gyanúsan rossz hitelügyletek jellemezték a Magyar Fejlesztési Bank korábbi tevékenységét. A kár milliárdokban mérhető. Huszonegy ügyben már feljelentés született, s további 12 esetet vizsgálnak.

Egyre gyanúsabb az adonyi beruházás

Körülbelül 13 milliárd forint közpénzt költöttek az adonyi gabonatároló bázis felépítésére, ám mint kiderült, a raktárak beáztak, a fejlesztést pedig lényegében a mai napig nem fejezték be.

Gyanúsítottak a magtárház ügyében

Összességében több mint 665 millió forint értékben elkövetett hűtlen kezeléssel gyanúsítanak három, az adonyi magtárbázis felépítésében és működtetésében szerepet vállaló személyt – közölte megkeresésünkre a Nemzeti Nyomozó Iroda.
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>