language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Intézmények:

Magyar Televízió Nonprofit Zrt. (MTV) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>

Átvilágították az MTV-t

Lezárult a Magyar Televízió (MTV) Zrt. hároméves belső átvilágítása, amely során a Gyurcsány-éra indokolatlan, tékozló és sok esetben jogtalan köztévés kifizetéseit vizsgálták. Az ellenőrzés százmilliós hiányosságokra mutat rá, a közpénzért csekély vagy semmilyen ellenszolgáltatást nem adó cégek mögött a szocialista közeg ismerős figurái jelennek meg.

Harminc elszámoltatási ügyben nyomoznak

Jelenleg harminc olyan ügyben folyik nyomozás, amelyben a kormányzati elszámoltatás során született feljelentés – derül ki Budai Gyula, a kabinetnek készített jelentéséből.

Pontosítás: meggyanúsították a volt tévéelnököt

Korábbi cikkünkben azt írtuk, hogy Rudi Zoltánt a tévészékház eladásával összefüggésben gyanúsították meg, és ő az eljárásban nem tett vallomást. A valóságban az MTV Óbudai székházának bérleti szerződésével összefüggésben merült fel a hűtlen kezelés gyanúja, és az egykori tévéelnök írásbeli vallomást tett.

Gyanúsítottként hallgatták ki Rudi Zoltánt + Videó

Különösen jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés gyanújával hallgatta ki szerdán a BRFK Rudi Zoltánt. Az egykori tévéelnök nem tett vallomást, és panasszal élt a gyanúsítás ellen. Dr. Békés Ádám, Rudi Zoltán ügyvédje sajtóközleményt adott ki. Szövevényes ügyről van szó.

Ütemezett elszámoltatás

Felelniük kell azoknak, akik bűncselekményeket követtek el, loptak és csaltak, hiszen felbecsülhetetlen az a társadalmi kár, amelyet azok okoznak, akik a rájuk ruházott közbizalommal visszaélve szétlopják az országot – szögezte le Lázár János. A fideszes politikus tíz plusz egy ügyet nevezett meg, amelyekkel kormányra kerülése esetén pártja megkezdené az elszámoltatást. Szollár Domokos szóvivő úgy reagált: a kormány lelkiismerete tiszta.

Tízmilliókat kaszált Kiss Elemér irodája

Mintegy bruttó huszonötmillió forintot fizetett ki az elmúlt három esztendőben a Magyar Televízió (MTV) Kiss Elemér korábbi kancelláriaminiszter érdekeltségének, a Forgács és Kiss Ügyvédi Irodának – tudta meg a Magyar Nemzet.

Nyilvánosságra hozhatók az MTV székházszerződései

A Magyar Televízió (MTV) székházszerződéseinek zöme nyilvánosságra hozható – mondta ellenzéki kurátorok szerdai sajtótájékoztatóján Balogh László, a közmédiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumának elnökhelyettese Budapesten.

MTV-közpénzek offshore cégeknél

Alkalmazhatatlannak minősítette a MTV új, óbudai székházának bérleti szerződését Ugron Gáspár Gábor, a tévékuratórium elnökségének Fidesz által delegált tagja tegnap azon a sajtótájékoztatón, amelyen az MTV Közalapítvány kuratóriumi elnökségének fideszes és KDNP-s tagjai vettek részt.
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>