language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Akták:

MVM-ügyek 2005-2008 highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

1.715.000.000 Ft

MVM-ügyek 2005-2008

MVM-ügyek 2005-2008

Kocsis István vezérigazgatósága idején az MVM számos gyanús ügyletet kötött. Az energiavállalat e szerződések alapján nagy összegeket utalt át ismeretlen hátterű offshore cégeknek, de a szerződésben vállalt ellenszolgáltatásokat a partnerek nem teljesítették, a pénzt pedig nem (illetve nem teljes egészében) utalták vissza. Az ügyleteket annak idején az MVM könyvvizsgálói jelentése sem hagyta szó nélkül, sőt a büntetőjogi következményekre is felhívta a figyelmet. A szövevényes ügyben több éve tartó nyomozás során sokáig nem volt érdemi fejlemény, azonban 2011 nyarán az MVM egykori felső vezetése körül is szorulni kezdett a hurok, és végül augusztus közepén meggyanúsították az addig érinthetetlennek hitt Kocsis Istvánt is.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kaposváron tárgyalják Kocsis ügyét

A Kaposvári Törvényszéket jelölte ki a Kocsis István és öt társa ellen hűtlen kezelés miatt indult fővárosi büntetőügy tárgyalására Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke. Kocsis védője a Magyar Nemzetnek azt mondta: megfontolják, fellebbezzenek-e a Kúriához a hétfői határozat ellen.

Kihallgatták Kocsist

A Nád MPS-H Kft. és a Magyar Villamos Művek (MVM) között folyó perben fordulatot hozott Kocsis István tanúvallomása pénteken, akinek az MVM korábbi vezérigazgatójaként volt arról tudomása, hogy a helyettese „befektetést eszközölt” a nádprojektbe; az MVM jogi képviselete számára azonban továbbra is kérdéses, ki finanszírozta az elakadt beruházást.

Kocsis István Gyurcsányékra vallott

Kocsis István, a Magyar Villamos Művek (MVM) volt vezetője Gyurcsány Ferencre, Szilvásy Györgyre és Kóka Jánosra tett terhelő vallomást – értesült lapunk.

Nincs is székházügy?

Újabb fejezettel gazdagodott a Magyar Villamos Művek (MVM) körüli botránysorozat, miután ismeretlen feljelentők miatt a Fővárosi Főügyészség két ügyben is nyomozást rendelt el, két másikat pedig összevont már folyó eljárásokkal.

A BKV milliárdos tanulmánylistája

Aba Botond, Antal Attila és Kocsis István vezérigazgató idején összességében százával dolgoztak ki tanulmányokat, végeztek vizsgálatokat közpénzből a BKV-nál.

„Áttörtük a BKV-nál a hallgatás falát…”

Vitézy úgy véli, a főpolgármester-helyettes kinevezésével kezdődött a pénzszórás, Székely pedig minden vizsgálatot megakadályozott

BKV: már vannak felelősök?

Konkrét felelősséget is megállapított tegnap a BKV felügyelőbizottsága a több mint hárommilliárd forintos végkielégítési botrányban.

Marad a posztján Kocsis István, a BKV vezérigazgatója

Posztján marad Kocsis István, a BKV vezérigazgatója. Azonban az MSZP szerint ehhez az SZDSZ támogatása kellett, míg a liberálisok azt állítják, nem kerültek szóba személyi kérdések a Főpolgármesteri Kabinet ülésén.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>