language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Akták:

NBH-ügyek 2006-2010 highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

NBH-ügyek 2006-2010

NBH-ügyek 2006-2010

Azzal, hogy a Kúria 2018. május 29-én elutasította a Legfőbb Ügyészség felülvizsgálati indítványát a kémkedéssel vádolt volt titkosszolgálati vezetők ügyében, jogerős maradt a korábbi felmentő ítéletAz ügyészség a Gyurcsány-kormány idején történtek miatt 2011-ben kémkedés és más bűncselekmények miatt vádat emelt Szilvásy György volt titkosszolgálati miniszter, Galambos Lajos és Laborcz Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egykori főigazgatói és egy magánszemély ellen. 2017 őszén a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen felmentette a vádlottakat, ez ellen nyújtott be az ügyészség felülvizsgálati indítványt. Sajtóinformációk szerint orosz titkosszolgálati behatolás és adatszerzés történt a Gyurcsány-kormány idején. A vádlottak tagadták bűnösségüket. 

Kép forrása: 24.hu

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [34]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Most már kötelező megjelenniük a bizottság előtt Laborcéknak

Ismét meghívták az Országgyűlés Portik–Laborc-találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottsága elé Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt elnökét, valamint Portik Tamást, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatóját, akiknek a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló törvény módosítása értelmében kötelező lesz megjelenniük – mondta Csampa Zsolt, az albizottság fideszes alelnöke.

Portik–Laborc-ügy: tovább nyomoz az ügyészség

Újabb három hónappal, február 7-éig meghosszabbította a Központi Nyomozó Főügyészség a Portik Tamás, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatója és Laborc Sándor korábbi titkosszolgálati vezető találkozóinak ügyében hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt indított nyomozást – közölte az ügyészség sajtószóvivője.

Dandártábornokból honvéd lett Laborc Sándor

Nyugállományú honvéd lett Laborc Sándorból, a polgári elhárítás egykori főigazgatójából, akit a Fővárosi Ítélőtábla egy zárt ajtók mögött tartott tárgyaláson jogerősen is megfosztott dandártábornoki rendfokozatától. A Laborcot is érintő kémügyben bő egy hónap múlva hirdethetnek ítéletet – tudta meg a Magyar Nemzet.

Portik-művelet: Szilvásy György kontra Demeter Ervin

Csak az egyik Portik Tamással történt találkozójáról számolt be felettesének Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egykori főigazgatója, aki a Magyar Nemzetnek nyilatkozó Szilvásy György volt titokminiszter szerint nem követett el szakmai hibát, amikor az úgynevezett Portik-művelet keretében kapcsolatba lépett az olajbűnözőként ismert alvilági figurával.

Híváslisták törölve

Nem vagy csak részben derülhet ki, hogy használhatta-e Portik Tamás azt a telefonszámot, amelyet a Nemzetbiztonsági Hivatal biztosított neki, amikor a bűnöző kapcsolatba lépett Laborc Sándor főigazgatóval – értesült a Magyar Nemzet.

A kormányfő a megbízó személyére kíváncsi

Őrizetbe vette tegnap a rendőrség a Portik család érdekeltségébe tartozó cég két vezetőjét csalás gyanújával. A Magyar Nemzet úgy tudja: az akció összefüggésben lehet a Laborc–Portik-találkozókkal és az ott megrendelt, Fidesz elleni lejárató kampánnyal.

A Portik–Laborc-találkozók "gyümölcse" lehet a Kósát lejárató videó

A Kósa Lajos lejáratását célzó videóból kiderül, 2010-ből származhat, így akár a Portik–Laborc-találkozók „gyümölcse” is lehet. A felvétel egyébként egy olyan lakásban készült, amelyet Portik Tamás fiának egyik cége bérelt.

Laborc "komplett hülyének nézte" a testületet

A Fidesz szerint elsősorban azokat terheli politikai felelősség a Portik–Laborc-ügyben, akiknek kormányzása alatt Laborc Sándor titkosszolgálati vezető lehetett, vagyis a szocialista pártot, miniszterelnökként pedig Gyurcsány Ferencet és Bajnai Gordont.
Találatok: [34]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>