language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Intézmények:

Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

”Egyetlen cég sem került le az én regnálásom alatt a nyilvántartásból”

Tanúmeghallgatásokkal folytatódott Papp István, az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) volt elnökének, valamint társainak hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás miatt indult büntetőpere pénteken a Fővárosi Törvényszéken.

Vádlottak padján az OMMF fejesei + Videó

Megkezdődött a Fővárosi Törvényszéken Papp István, az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség (OMMF) volt elnökének és további öt korábbi vezetőjének pere. A vezetőket közokirat-hamisítással és hivatali visszaéléssel gyanúsítják.

Vádlottak padján a munkavédelmi főfelügyelőség volt vezetői

Január 23-án a Fővárosi Bíróságon megkezdődik Papp István, az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség (OMMF) volt elnöke és további öt korábbi vezetőjének pere – írja szerdai számában a Magyar Nemzet.

Volt munkaügyi vezetők vád alatt

Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség Papp István, az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség (OMMF) volt elnöke, Cseke Zoltán, a főfelügyelőség törvényességi és ellenőrzési főosztályának volt vezetője, valamint három egykori vezetőtársuk és egy ügyintéző ellen – tudtuk meg.

Két év börtönt kapott a korrupt felügyelő

Jogerősen két év börtönbüntetéssel, 400 ezer forint pénzmellékbüntetéssel, valamint 50 ezer forint vagyonelkobzással sújtotta a Szegedi Ítélőtábla tegnap azt a korábbi munkavédelmi felügyelőt, aki kisebb összegek fejében különféle szolgáltatásokat nyújtott az általa ellenőrzött és esetenként megbírságolt cégeknek.

Vádat emelnek felügyeleti vezetők ellen?

Várhatóan még az év első felében vádemelési javaslattal megküldi a nyomozás iratait az ügyészségnek a 2008 decemberében letartóztatott Papp István, az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség (OMMF) elnöke és Cseke Zoltán, a főfelügyelőség törvényességi és ellenőrzési főosztályvezetője ügyében a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). Úgy tudjuk, az OMMF két vezetője ellen a kezdeti hivatali visszaélés vádját hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisításra változtatták.

Előzetesben maradnak a munkavédelmi főfelügyelők

További harminc nappal meghosszabbította a bíróság az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) két vezetőjének előzetes letartóztatását, akiket még decemberben vettek őrizetbe hivatali visszaélés gyanújával.

A bizonyítékok eltüntetésétől tartanak

Kezdeményezte a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) két vezető tisztségviselőjének előzetes letartóztatásba helyezését – tájékoztatott Csécsi Soma.

Lakat alatt a „főfelügyelő”

A Nemzeti Nyomozó Iroda hivatali visszaélés miatt tegnap őrizetbe vette Papp Istvánt, az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) elnökét, valamint Cseke Zoltánt, a szervezet törvényességi és ellenőrzési főosztályának vezetőjét.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>