language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Akták:

Pákozdi állami földértékesítés highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Pákozdi állami földértékesítés

Pákozdi állami földértékesítés

2011 márciusában jogerősen másfél év felfüggesztett börtönre és hárommillió forint pénzbüntetésre ítélte jogerősen a bíróság Benedek Fülöpöt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezérigazgató-helyettesét egy pákozdi 202 hektáros ingatlan művelésből való, a jogszabályok megsértésével történt kivonása miatt. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Forró a talaj Benedek Fülöp lába alatt

Június végén tűzheti ki a Fővárosi Ítélőtábla az első bírósági tárgyalás időpontját Benedek Fülöp volt földművelésügyi államtitkár „pákozdiként” elhíresült földügyében – értesült lapunk.

Benedek visszatámad

Büntetőfeljelentést tett hamis vád miatt Benedek Fülöp, a vagyonkezelő szervezet földügyekért felelős korábbi vezérigazgató-helyettese, az agrártárca volt államtitkára Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) igazgatója ellen.

Benedek továbbra is tagadásban: „nem erre számított”

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. lemondott vezérigazgató-helyettese szerint nagy nyomás lehetett a bíróságon, hogy elítélje őt a pákozdi földügylet miatt.

Ítélet: másfél év felfüggesztett Benedeknek

Nem jogerősen másfél év, három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte hivatali visszaélés miatt a Heves Megyei Bíróság Benedek Fülöpöt...

Benedek Fülöp „megvadásztatta” Szekeres Imrét

Megdöbbentő bizonyítékot terjesztett elő tegnap az ügyészség a Heves Megyei Bíróságon zajló úgynevezett pákozdi földügyben.

Politikusok az ügyészségen?

Elengedhetetlen Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter és Gráf József agrárminiszter újabb ügyészségi kihallgatása a pákozdi földüggyel kapcsolatban – közölte tegnap Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének igazgatója.

„Gráf József hazudott” – Budai Gyula bepereli az agrárminisztert

A Magosz politikusa szerdai sajtótájékoztatóján arról is beszélt, hogy személyiségi jogi pert indít a tárcavezető ellen.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>