language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Intézmények:

Sportminisztérium highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [33]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

180 milliót adott az MSZP Zuschlagnak?

Az egykori ifjúsági minisztérium dolgozói, köztisztviselők is kezdeményeztek alapos vizsgálatot a Zuschlag-féle szervezetek pályázati tevékenységével kapcsolatban, a Gyurcsány Ferenc vezette tárca döntéshozói azonban nem voltak partnerek a visszaélések feltárásában – nyilatkozta Lados István a Hír TV-nek adott exkluzív interjújában.

Az MSZP nem foglalkozik Ladossal

Érdemben nem kívánnak foglalkozni Zuschlag János volt személyi titkára Hír TV-nek adott nyilatkozatával a szocialisták. Bár Lados István több pártvezetőre is terhelő kijelentéseket tett, Nyakó István, az MSZP szóvivője azt mondta, az állítások miatt nem indítanak vizsgálatot.

Zuschlag személyi titkára kitálalt

Az állami szervek támogatása nélkül nem tudta volna elkövetni bűncselekményeit Zuschlag János – mondta a volt szocialista képviselő egykori személyi titkára. Lados István szerint életszerűtlen, hogy a Gyurcsány Ferenc vezette ifjúsági tárca irányítói és más vezető MSZP-s politikusok ne tudtak volna Zuschlag ügyeiről.

Zuschlag-per: Mesterházyt emlegeti Topolánszky

A Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztériumban, majd az utódszervezeteinél Mesterházy Attila államtitkár érvényesítette a pályázatok esetén a politika érdekeit – többek között erről számolt be Topolánszky Ákos tanú a Zuschlag-per szerdai tárgyalásán.

Török László: A 116-os szoba

Valamiféle szocialista polipszerűség kezd alakot ölteni a Zuschlag-per bírósági tárgyalásain: vörös csápjainak tapadókorongjai a harmadik magyar köztársaság köztiszteletben álló szervezeteit támadták meg.

Már tizenegy gyanúsítottja van a Zuschlag-ügynek

Jelenleg már tizenegy gyanúsítottja van a Zuschlag-ügynek, közülük nyolcat gyanúsítanak bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy értékű csalással, a további három személy esetében okirat-hamisítás, fiktív számlák kibocsátása és bűnpártolás gyanúja merül fel – tudta meg a Magyar Nemzet.
Találatok: [33]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>