language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Kulcsszavak:

szakszervezet highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Töretlen bizalom: újra Gaskó István a VDSZSZ elnöke

A Liga volt és a VDSZSZ régi-új vezetője korábban a vasutas gördülősztrájkok szervezéséről volt híres. A közelmúltban viszont inkább arról, hogy pályázati pénzből és egyéb forrásokból ötvenmilliós irodai bútorgarnitúrát vásárolt a vasutas szakszervezet központjába – függönyt például 6 millió forintért szerzett be, de szerinte ez indokolt kiadás, hiszen mégsem várhatta szerény körülmények között a miniszterelnököt.

Elrendelték Szima Judit előzetes letartóztatását

Előzetes letartóztatásba helyezte vasárnap Szima Juditot, a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete (TMRSZ) főtitkárát a bíróság – közölte a Somogy Megyei Bíróság sajtószóvivője.

74 milliót kapott a lelépésért, ma is tanácsadó

Szerves része a BKV-ügyben a Központi Nyomozó Főügyészségen zajló büntetőeljárásnak B. Gábor, a közlekedési cégtől csaknem 74 millió forintos végkielégítéssel távozott egykori főosztályvezető, jelenlegi szakszervezeti bizalmi ügye.

A MÁV-nál jól keresnek az érdekvédők

Összesen mintegy harmincmillió forintot fizet a MÁV havonta a cégnél működő szakszervezetek huszonnyolc tisztségviselőjének, éves szinten ez az összeg tehát 360 millió forintra rúg – derül ki a lapunk birtokába került dokumentumból.

Ingyen tankolt a szakszervezeti luxusbusz

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) gazdaságvédelmi főosztálya nyomozást indított, mivel a gyanú szerint a Kilián Autóbusz Üzemegység Szakszervezet (KAÜSZ) buszának tankolásáért 2008 óta nem fizetettek a BKV-nak.

BKV: ötvenmillió a munkabékéért

Csaknem ötvenmillió forintot kaptak a BKV-s szakszervezetek a 2008-as sztrájk után a közlekedési társaságtól – értesültünk érdekvédelmi forrásokból, akik ugyanakkor állították: a pénzt nem azon az alapon kapták, mint amiről a társaság korábbi megbízott vezérigazgatója, Balogh Zsolt a Magyar Nemzetnek adott interjújában beszélt.

BKV: pánikban a szakszervezetek

A „gumikerekes” szakszervezeti vezetők voltak ott azon a tárgyaláson, ahol az érdekvédők állítólag pénzt kértek a 2008-as sztrájk után – állították lapunknak BKV-s és munkavállalói források. Földényi György fenntartja: nem vett részt ilyen jellegű megbeszélésen, és arról sincs tudomása, hogy más érdekvédők ezt tették volna.

Korrupciós botrányok: dokumentumok cáfolják Hagyó kijelentését

Hagyó Miklós, az MSZP volt főpolgármester-helyettese azt állítja, nem adott utasításokat a BKV ügyeiben, és éppen ő figyelmeztette a fővárosi cégek vezetőit, hogy ne fogadjanak el politikai „kéréseket”.

„Nokia-dobozban adtam át a pénzt Hagyónak…”

Beszélgetés Balogh Zsolttal, a BKV Zrt. volt megbízott vezérigazgatójával
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>