language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Kulcsszavak:

számviteli fegyelem megsértése highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kolompár börtön helyett politizálna

Július 5-én hirdetnek ítéletet első fokon a Kolompár Orbán és nyolc társa ellen folyó perben a Kecskeméti Városi Bíróságon – jelentette be a tanácsvezető bíró a szerdai tárgyaláson. Az országos Cigány Önkormányzat volt elnöke az utolsó szó jogán többek között azt mondta: a politika ültette a vádlottak padjára.

Még a nyáron ítélet születhet a Kolompár-perben + Videó

Még a nyári ítélkezési szünet előtt, július 15-öt megelőzően megszületik az elsőfokú döntés Kolompár Orbán és társai perében – írja a Magyar Nemzet. Ismert, hétfőn iratismertetéssel folytatódott a tárgyalás a Kecskeméti Törvényszéken. Ezzel lezárult a bizonyítási eljárás.

Körözést adtak ki a Kolompár-per egyik tanúja ellen

Az egyik tanú körözését rendeli el a Kecskeméti Városi Bíróság a Kolompár Orbán és nyolc társa ellen folyó perben, mert a tanú a szabályszerű idézésre nem jelent meg, s a rendőrség sem tudta őt elővezetni

Feljelentéskiegészítést kértek a génmegőrző ügyében

A Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Kft. gazdálkodásával kapcsolatban tett hétfői feljelentéshez kér kiegészítést a Hajdú-Bihar Megyei Főügyészség a megyei rendőr-főkapitányságtól.

Leader egyesület: vidékfejlesztés helyett eltűnő milliárdok

Megalapozottnak találta Budai Gyula elszámoltatási és korrupcióellenes kormánybiztos feljelentését a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bűnügyi főigazgatósága, ezért nyomozást rendelt el a Magyarországi Leader Közhasznú Egyesület ügyében.

Fantomlabor százmilliókért

Nem csak filozófusoknak utalt kutatásokra több százezer forintot a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH). Két egykori katonatiszt és egy orvos ezredes a főszereplője annak a történetnek, amely egy állítólag egyedülálló gyorsdiagnosztikai csodalabor megalkotásáról szól.

Adatkezelő cég vált fantommá

Adócsalás és számviteli rend megsértése bűntettének gyanúja miatt feljelentést tett az APEH az ellen a cég ellen, amelyik alvállalkozóként részt vett a BM Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatal informatikai rendszereinek fejlesztésében. A nemzetbiztonsági szempontból érzékeny adatokhoz is hozzáférő vállalkozás azóta fantomizálódott.

Feljelentés a herdálók ellen

A nemzeti vagyon tudatos elherdálása miatt ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Civil Összefogás Fórum. A kereset alapjául az Állami Számvevőszék jelentése szolgál. Ez a dokumentum döbbenetes hanyagságról számolt be a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nél.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>