language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Intézmények:

Szövetség a Nemzetért Alapítvány highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Szövetség a Nemzetért Alapítvány

Az elvesztett 2002-es választások után egy hónappal Orbán Viktor felhívására szerte a világban polgári körök szerveződtek. A SZNA is ekkor jött létre: mintegy 100 millió forintért megvásárolta a VIII. ker., Visi Imre u. 6. szám alatti ingatlant, itt üzemelteti a Fidesz-közeli Polgárok Házát, amit 2004-ben Orbán Viktor avatott fel. Az intézményt üzemeltető, az SZNA tulajdonában lévő nonprofit Kft. ügyvezetője Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója. 2010 után az SZNA jelentős állami vállalati szponzorációban részesült. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Az MSZP feljelentést tesz a hungarocontrolos támogatás miatt

Az MSZP feljelentést tesz hűtlen kezelés és orgazdaság miatt ismeretlen tettes ellen, mert a HungaroControl támogatást adott „egy álcivil szervezetnek” – közölte az ellenzéki párt sajtófőnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

A „civilek” sem várják üres zsebbel az év végét

Nemcsak az Országos Roma Önkormányzat járt jól azzal, hogy a kormány év vége előtt több mint tízmilliárd forintot osztott szét civil és egyéb szervezetek között. A pénzosztásról a Magyar Közlöny keddi száma rendelkezett, kiderült belőle: Fidesz-közeli személyekhez köthető alapítványoknak is jutott a bőkezű támogatásból.
Találatok: [2]  Oldalak:   1