language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Személyek:

Tóth József (Polgár) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Az MSZP-sek lepapírozták az ügyet – érintett a helyi jelölt is

Első fokon 480 napnak megfelelő pénzbüntetéssel sújtotta a bíróság Petrohai Barnabást, a 2004–2008 között MSZP által vezetett hajdú-bihari önkormányzat M3 Kht.-jának egykori titkárát.

30 milliós szoci mutyi: elfogultság miatt áll a nyomozás?

Bár a Hajdú-Bihar Megyei Főügyészség már egy hónapja feljelentést tett Tóth József szocialista képviselő 30 milliós visszadátumozási ügyében, a nyomozást még mindig nem kezdték meg. A kijelölt megyei főkapitányság vezetője ugyanis elfogultságot jelentett be.

Visszadátumozás: dokumentum cáfolja Tóth József mentegetőzését

Legutóbb csütörtökön azt állította, hogy az ő határozott fellépésére rúgták ki azt a két vezetőt, akik szerinte felelősek voltak a 300 millió forintos állami támogatás, szabálytalan elszámolásáért. A Hír Televízió birtokába jutott dokumentum szerint azonban az egyik vezetőnek nem felmondtak, hanem közös megegyezéssel szüntették meg munkaviszonyát a visszadátumozási botrányban érintett önkormányzati cégnél.
Találatok: [5]  Oldalak:   1