language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Akták:

Új Nemzedék Központ (akta) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Új Nemzedék Központ (akta)

Új Nemzedék Központ (akta)

2016. márciusában az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az ügyészséghez fordult, mert nem lehetett végrehajtani az Új Nemzedék Központ Nonprofit Közhasznú Kft. számvevőszéki ellenőrzését, ugyanis a cég nem bocsátotta rendelkezésre a szükséges dokumentumokat 2011 és 2014 közötti vagyonmegőrzési és gazdálkodási tevékenységével összefüggésben. A szervezet azzal indokolta tettét, hogy az iratok szétáztak egy felhőszakadásban.

 

A Központ feladata eredetileg a zánkai úttörőtábor fenntartása volt, ám később több milliárd forint uniós támogatást kapott. Hadházy Ákos szerint a Fidesz ifjúsági szervezetéhez közel álló Új Nemzedék Központ Kft. összesen tizenegymilliárd forintot költhet el ifjúságfejlesztésre, ennek egy része az ötmilliárd forintos Új nemzedékek újratöltve program. 3,3 milliárd forintot az „Ifjúság.hu a sikeres nemzedékért” című projektre kaptak, amely pályázatot Mihálovics Pétert, a KIM akkori minisztériumi biztosa, egykori Fidelitas alelnök tervezte meg. A cégben több olyan ember dolgozott, akik Mihálovicshoz hasonlóan a Fidelitashoz köthetők. A 444.hu szerint a 3,3 milliós összköltség ellenére az ÚNK programjából szinte semmit sem lehetett látni, ezért a kormánynak át kellett világítania az egész döglődő projektet. A megbízott cégek listáján pedig több kormányközeli arc is felbukkant. Szerepelt rajta a KIM akkori államtitkárához köthető Nexcon Kft., de kapott egy 30 milliós megrendelést Kuna Tibor cége, a Young and Partners is. Kuna egyébként már a 2000-es évek eleje óta jóban van Mihalovics Péterrel. Hiába az ÁSZ feljelentése, az ügyet még 2016. nyarán le is zárták.

 

A Központ tulajdonosi jogainak gyakorlását eleinte az állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter látta el a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. útján, majd 2012. április 1-jétől a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, 2014. október 28-tól pedig az Emberi Erőforrások Minisztériuma vált a tulajdonosi jog gyakorlójává. Ma az ÚNP az EMMI vezetése alatt működik tovább, sőt újabb pénzeket is nyertek, például a Nemzeti tehetség program meghívásos pályázatain, de az ÚNK alá tartozó szervezet költheti el azt a 6 milliárd forintot, amit a kormány a családbarát értékrend népszerűsítésére különített el.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

További százmilliók az Új Nemzedéknek

Újból százmilliókra kapott meghívást az Új Nemzedék Központ (ÚNK) Nonprofit Kft. a Nemzeti tehetség program keretein belül – vette észre a Magyar Nemzet. Tegnap megírtuk, hogy a korábban a Fidesz ifjúsági szervezetéhez több szálon kötődő cégnek nem kell aggódnia, jövőre is 300 millió forintos támogatásra számíthat az állami költségvetésből, akárcsak idén. Az ÚNK jól teljesít a Nemzeti tehetség program által meghirdetett pályázatokon. Csak tavaly összesen 312 millió forintnyi megbízást nyertek el, míg idén márciusban újabb 110 millió forint értékben kaptak meghívást tehetséggondozással kapcsolatos feladatokra.

Imázsépítés hatmilliárdért

Több mint hatmilliárd forintot költene a kormány a családbarát értékrend népszerűsítésére, de úgy, hogy az erre kiírt pályázatra mindössze egyetlen cég nyújthat be támogatási kérelmet – vette észre a Magyar Nemzet. A szerencsés kiválasztott a Családbarát Ország (CSBO) Nonprofit Közhasznú Kft. – a pályázat címe ugyancsak Családbarát ország –, ennek kell majd elősegíteni „a családbarát értékrend, ezáltal a család- és gyermekbarát szemlélet általánossá válását” hazánkban.

Milliók az Új Nemzedék Központnak

Bár márciusban az Állami Számvevőszék feljelentette, augusztusban már több mint 310 millió forintnyi közpénz elnyerésének örülhet az Új Nemzedék Központ – tudta meg a Magyar Nemzet. Nem a Fidelitas-gyökerű cég volt az egyetlen ismerős név azok között, amelyek nyertek az úgynevezett Nemzeti tehetség program meghívásos pályázatain: a Magyar Nemzeti Bank alapítványai által több mint félmilliárd forinttal kitömött VS.hu, illetve az Origó kiadóját is birtokló Száraz István is kapott 30 millió forintot Frank Digital Kft. nevű cége révén.

Már le is zárták az Új Nemzedék-ügyet

Már meg is szüntette a nyomozást a rendőrség az Új Nemzedék Központ ügyében – értesült a Magyar Nemzet. A szervezetet az Állami Számvevőszék jelentette fel, ám a rendőrség két hónap alatt megállapította, nincs oka az eljárásnak. Közben az LMP százmilliós gyanús kifizetésekre talált a főként fidelitasosok irányításával indult állami társaságnál.

Milliárdokat kaptak, mégis eladósodtak

Félmilliárd forinttal támogatja az Új Nemzedék Központ (ÚNK) Kft.-t az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) – derül ki a tárca honlapjáról. E szerint 170 millió forintot a cég idei évi működésének támogatására kapnak, 56 milliót kiegészítő támogatásként, 300 milliót pedig „a társaság 2013. november 1. óta felhalmozott adósságának és likviditási problémáinak rendezésére”. Mindez azért különös, mivel a kft., amelyet 2011-ben jelöltek ki az Új nemzedék jövőjéért program megvalósítására, már hárommilliárd forintnyi uniós támogatást kapott, amit a jelek szerint nemcsak teljesen felélt, hanem jelentősen el is adósodott. Kerestük az ügyben az Emmit és az ÚNK-t, ám napokkal ezelőtt feltett kérdéseinkre lapzártánkig nem kaptunk választ.
Találatok: [5]  Oldalak:   1