language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Kulcsszavak:

vadászat highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>

Már a Politico is a Magyar Nemzet cikkeit szemlézi, ha Orbánról ír

Sokkal nagyobb lett Orbán Viktor számára az áprilisi választások tétje, miután újabb korrupciós vádak merültek fel a kormánya ellen – írja a Politico európai kiadása, amely szemlézi a Magyar Nemzet elmúlt napokban megjelent cikkeit Szabó Zsolt államtitkár offshore cégének számláján lévő eurómilliókról, Semjén Zsolt svédországi vadászatairól és az FBI által is vizsgált, az arab világba vezető pénzmosási hálózatról.

Semjén Zsolt örömmel lőtt volna fókára is

Nemcsak jegesmedvére, hanem fókára is szívesen lőtt volna Semjén Zsolt – derült ki a Magyar Nemzet birtokába került levelezésből, amit azokkal a vadászatszervezőkkel folytatott a miniszterelnök-helyettes, akik a politikus skandináv kirándulásait bonyolították. A dokumentumok szerint 2014-ben merült fel, hogy a rénszarvasvadászat mellett lehetőség lenne egy háromnapos tengerparti fókavadászatra is. Bár a kedvelt tengeri emlősállatok levadászására végül nem került sor, Semjén Zsolt mégis nagy érdeklődést mutatott a lehetőség iránt. Azt írta: „különlegesség a fóka, örömmel megyek, de a legfontosabb a rén”.

Nem rokonai fizették Semjén útjait

Miközben a Fidesz–KDNP politikusai (például Rétvári Bence vagy Budai Gyula) és a kormánysajtó a hétvégén Semjén Zsolt Svédországban élő rokonainak meglátogatásával igyekezett magyarázni a miniszterelnök-helyettes luxusvadászatait, megtudtuk, épp csak a politikus családtagjai nem vettek részt a zsákmányejtő túrákon. A Magyar Nemzet birtokába került dokumentumok és fényképek tanúsága szerint Semjén Zsolt mellett csupán két állandó szereplője volt az összesen öt alkalommal megtartott skandináv vadászatoknak.

Feltűnően aránytalannak tűnik a Hubertus szerződése

Magyar felkérésre fektetett be pénzt a Braun család a csődközelbe jutott Balaton-nagybereki Állami Gazdaságot privatizáló Hubertus Rt.-be, az állammal közösen jegyezve az utódcéget, és kötöttek hosszú távú földhaszonbérleti szerződést, mert a földterület nem volt eladó – mondta Ludwig Georg Braun, akit hétfőn tanúként hallgattak meg az állam és a Hubertus közötti vagyonjogi perben.

Új nyomozók faggatják Benedeket

Polt Péter legfőbb ügyész döntése értelmében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) folytatja tovább a Benedek Fülöp egykori agrárállamtitkárral szemben indított büntetőeljárást – értesült lapunk.

Kimaradt a jelentésből az átjátszott vagyon

Dokumentumok sorát tette közzé a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium, amivel azt próbálja bizonyítani, hogy mindent átlátható módon ad át a következő agrárkormányzatnak. Az igazság ugyanakkor az, hogy a tárca éppen a lényegről nem számol be: mi történt az állami termőföldekkel és erdőkkel az elmúlt nyolc évben.

A baráti kör fontosabb a jogszabályoknál

Még több jel mutat arra, hogy állami, hivatalnoki segítséggel és a jogszabályok megsértésével játszottak át egy kormány közeli magántársaságnak a Bakonyban közel hatezer hektárnyi vadászterületet.

Vad gazdálkodás az állami földekkel

Komoly politikai hátszelet és hatósági segítséget kapott az a magántársaság, amelyik megszerezte a Bakonyerdő Zrt. kezelésében lévő, állami tulajdonban lévő, legértékesebb bakonyi vadászati területet – legalábbis ezt állítják a társaság volt vezérigazgatói. A törvénytelenséget a jelenlegi vezérigazgató sem cáfolta.

Vagyonkezelés helyett érdekkijárás?

Nem szabálytalan devizaügyletek, hanem személyes ellentét állhatott a Bakonyerdő Zrt. vezérigazgatójának elbocsátása mögött. Maga az érintett, Horváth László legalábbis azt állítja, a leváltására okot adó üzletek nyereségesek voltak, ő maga viszont nem volt eléggé együttműködő Tátrai Miklóssal, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezérigazgatójával.

Tátrai a mozgatórugó?

A lapunkat informálók szerint az alapprobléma az, hogy 2006-ban egy Tátrai Miklóshoz, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt vezérigazgatójához, a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács jelenlegi tagjához köthető csoport érdekében a Bakony–Devecser nevű, 46 493 hektáros, vadgazdálkodásra alkalmas vadászterületből leválasztottak egy 5839 hektáros részt, s azon egy újonnan létrehozott vadászterületet jegyeztek be.
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>