language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Intézmények:

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Börtönbe kell vonulnia az egykori Zrínyi Egyetem volt kancellárjának

Sikkasztás bűntette miatt 1 év 8 hónap börtönbüntetésre ítélte N. Kálmánt, az egykori Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem volt kancellárját kedden a Debreceni Törvényszék – közölte a törvényszék szóvivője az MTI-vel.

Szekeres Imre „nagy üzlete”

Különösen nagy értékre elkövetett hűtlen, illetőleg hanyag kezelés gyanúja is felvetődhet a szocialista Szekeres Imre honvédelmi minisztersége idején eladott Üllői úti egyetemi campus ügyében – tudta meg a Magyar Nemzet.

Volt egyetemi vezetők is érintettek a korrupciós ügyben?

Több egykori egyetemi vezetőt is érintenek a honvédelmi tárca átvilágítása alapján elindult, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) korrupciógyanús ügyeivel kapcsolatos nyomozások – írja a Magyar Nemzet hétfői száma.

Saját nevén publikálta a fiktív pályázat anyagát az egyetemi vezető

A nemzetvédelmi egyetem kancellárja saját nevén egy folyóiratban még publikálta is annak a tanulmánynak az összefoglalóját, amelyet egy fiktív pályázat alapján egy pesterzsébeti piacon grillcsirkét árusító vállalkozó nyert el, de valójában az egyetem munkatársa készített el – értesült hétfőn az MTI Hírcentrum.

Milliók jutottak a grillcsirkeárushoz a kutatásért

Egy, a pesterzsébeti piacon grillcsirkét árusító vállalkozónak fizettek milliókat egy, a honvédségnél végzett szociológiai kutatásért a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem számára 2010 februárjában – értesült az MTI Hírcentrum.

Hamis videóval zsarolt a Zrínyi volt rektora?

Titkosszolgálati kapcsolataira hivatkozva, egy előre megrendezett titkosszolgálati nyomozást kitalálva és arról hamis videofelvételt készítve próbálta megzsarolni a magyar katonai akadémia volt rektora a DHL szállítmányozási multicég egyik leányvállalatát – állítják az ügyben nemrég megszületett vádiratban.

150 milliós tanfolyam: vizsgálat indul a HM intézményeinél

Minden területre kiterjedő felülvizsgálatot rendelt el a Hende Csaba vezette Honvédelmi Minisztérium (HM) a tárca és háttérintézményei – köztük a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) –, valamint a Magyar Honvédség működésére vonatkozóan.

A lopási tudományok doktorai

A közbeszerzési kultúra továbbfejlesztésének irányairól írt dolgozatával szerzett PhD tudományos fokozatot L. Szilárd ezredes, a Honvédelmi Minisztériumban (HM) leleplezett maffiajellegű korrupciós bűncselekmények egyik főszereplője a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen (ZMNE) – tudta meg lapunk.

Ártatlannak „vallotta” magát Szekeres Imre

Továbbra is ragaszkodik a bársonyszékéhez, s nem mond le a tárcáját is érintő maffia-bűncselekmények miatt Szekeres Imre honvédelmi miniszter. A politikust rendkívüli ülésen hallgatta meg a parlament honvédelmi és rendészeti bizottsága, ahol kénytelen volt megerősíteni lapunk azon értesülését is, hogy nemrég felfüggesztették a katonai elhárítás egyik műveleti főigazgatóját.
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>