language

Intézmények:

Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA)

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) egy a magyar állam által elkülönített vagyonkezelő és pénzalap, melynek kezelője a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa, költségvetését az Országgyűlés hagyja jóvá, tevékenységét a vezérigazgató irányítja. 2011. január 1-jén alakult. Fő feladata 2015-től a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.számára történő műsorgyártás.  2016. január 1-jétől az MTVA csatornáinak reklámidejét az Atmedia értékesíti.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Megjelent Habony új lapja, az állam máris hirdet benne

Rikkancsok osztogatták hétfőn reggel Budapest legforgalmasabb tömegközlekedési csomópontjaiban a napi Lokál című ingyenes napilap első számát, amelyet Habony Árpád miniszterelnöki főtanácsadó és Győri Tibor egykori államtitkár közös cége, a Modern Média Group (MMG) ad ki, hogy kiszorítsa a piacról a Simicska Lajos érdekkörébe tartozó Metropolt.

Az állami média két csatornán sugározza a riói olimpiát, de titkolja, mennyiből

Az állami média két csatornán, az M4-en és az M5-ön sugározza a ­riói olimpiát, majd augusztus végén utóbbi átalakul ismeretterjesztő-oktatási-kulturális csatornává – értesült a Népszabadság. Az MTVA titkolja az olimpiai közvetítés várható költségeit. Lapunk úgy tudja, hogy az először kalkulált hárommilliárd forintos keretet a felére vágták.

Nekik írják A Dalt – kétszázmillióért

Az MTVA 196 millió forintot fizet A Dal című show-ért a beszállítónak, az Apropó Médiának. A cég korábbi résztulajdonosa, Halkó Gabriella most a TV2 gazdasági igazgatója, ám tanácsadóként még segíti az új vezetést.

Milliárdok, szeretlek!

Simicska Lajos és Orbán Viktor szakítása miatt a Fidesz az állami médiát tekinti első számú tájékoztatási csatornájának. A szolgálatért a kormány kiemelt támogatást biztosít a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapnak (MTVA), amely idén több mint 80 milliárd forintból gazdálkodhatott. Ráadásul a kormány átvállalta az MTVA 47 milliárdos adósságát. Összehasonlításképp: az RTL Klub és a TV2 együttes éves árbevétele 2014-ben nem érte el a 40 milliárd forintot.

Iszonyúan sokba kerül, mégis kistafírozzák a közmédiát

A márciusban elindított M1 hírcsatorna fenntartása idén 4,3 milliárd forintba kerül a médiaszolgáltatási alapnak, a júliusban startolt M4 Sport pedig 5,4 milliárdba. A növekvő kiadások miatt a kormány átvállal 47,2 milliárdot az állami média adósságából, így tartalom-előállításra 9 milliárddal több jut.

Óriási pénznyelő az állami média

Komoly finanszírozási gondokkal küzd az állami média. Az amúgy 80 milliárdos büdzsét nagyon megterhelte az M1 hír- és az M4 sportcsatorna elindítása. Az MTVA vezetése most azt szeretné elérni, hogy az államkincstár vegye át a több tízmilliárd forint értékű, eladásra váró ingatlanvagyont, cserébe írják le a cég hiteleinek egy részét.

Simicskát kiszorították, Fábry hatalmasat kaszál

Halkó Gabriella és Kálomista Gábor cégei a legnagyobb beszállítói az állami médiának, közel két-két milliárdos megrendelést kaptak. Az MTVA Fábry Sándortól 1,1 milliárdért, Borbás Máriától 350 millió forintért rendelt eddig műsorokat. Simicska Lajos cégét, a Hung-Istert és egyik korábbi partnerét, a Show and Game-et viszont kiszorították a köztévéből.

Bukott fideszes hálójában az MTVA

Három év alatt Várhegyi Attila személyesen és cégein keresztül is több tízmillió forintos megbízást kapott az állami médiától tanácsadásért és más projektfeladatokért. Várhegyi cége, a Prestige Media jelenleg havi 1,3 millióért osztja meg szakértelmét az MTVA-val. Médiaügyekben őt tartják a Fidesz egyik összekötőjének, megmondóemberének.
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>