language

Kulcsszavak:

műemlékvédelem highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kultúra - Mégis bontják a Király utca 40.-et

Az Óvás! Egyesület szerint mégis bontásra ítélik a Király u. 40. szám alatti épületet, melyet 2006-ban egyszer már sikerült megvédeniük a civileknek. Ez volt az akkor alakult mozgalom egyik első sikere a zsidó negyed épített értékeinek megmentéséért.

Megindult a küzdelem a Király utca 40.-ért

A nemzeti ünnep hajnalán leszakadt egy lakatlan Király utcai ház második emeleti födéme, a vakolata és az elkorhadt fenyőgerendák még most is kinéznek az ablakon. A hírek azonban nem nagyon szóltak arról, hogy ez az épület nemcsak „egy Király utcai ház”, hanem konkrétan a Király utca 40., amely már évekkel ezelőtt beéghetett az olvasó emlékezetébe, amikor a civil örökségvédő küzdelmek emblematikus épületévé vált. 2006-ban ennek a háznak a megmentése volt az akkor alakuló Óvás! Egyesület egyik első győzelme a hagyományos zsidó negyed értékeinek megőrzéséért.

Jól értesült nagy nyertesek a Városligetben

Nyertesei is lehetnek a Városliget átépítésének. Azok legalábbis, akik jó előre biztosították helyüket a beruházás szereplői között.

Torzóvá válik az örökségvédelmi hivatal

Január 1-jétől nem a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) adja ki az építési engedélyt a műemlék vagy műemléki környezetben lévő épületek átalakítására, felújítására, hanem az újonnan alakuló kormányhivatalok, amelyekbe tizennégy más, eddig független szakhatósággal együtt az örökségvédelmet is bevonják.

Milliárdokat veszíthet a főváros a hibás rakpartszakasz miatt

Tizenötmilliárd forint uniós támogatástól eshet el Budapest, ha nem építik újjá a budai alsó rakpart Margit híd alatti kőfalát, az ugyanis osztályon aluli minőségben készült, a főváros pedig így vette át, a Budapest Világörökségéért Alapítvány szerint jogszerűtlenül, emiatt pedig európai uniós vizsgálat is indult.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>