language

Lapok:

Népszava highlight_off

Intézmények:

UD Vagyonvédelmi Zrt. highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

UD-s szálakat firtat az ügyészség?

Nem a "kémüggyel" összefüggésben hallgatták meg tanúként tegnap az MSZP-s Vadai Ágnest és a volt SZDSZ-es Gulyás Józsefet, a nemzetbiztonsági bizottság korábbi tagjait.

Ügyvédi fenyegetés az UD-ügy "célszemélyének"

Büntetőeljárással fenyegette meg az UD Zrt. ügyvédje azt a férfit, aki korábban évekig leveleket írt Csányi Sándor OTP-vezérnek. Az UD Zrt. lehallgatási anyagai arról tanúskodnak, hogy az állítólag "fenyegetőző" levelezőt hamis bizonyítékokkal próbálták rendőrkézre juttatni a felvételeken hallható személyek.

Januárban áll bíróság elé az UD volt vezetője

Január 26-ára tűzték ki a Fővárosi Bíróságon annak a büntetőpernek az első tárgyalását, melyben az öt vádlott egyike az UD Zrt. volt vezetője. Tóth János felbujtóként elkövetett hivatali visszaélés vádjával áll bíróság elé.

UD-ügy: Demeter felelőssége is felvethető

Tagadta Szilvásy György, hogy jogsértést követett volna el az UD-ügyben. A volt titokminiszter a bíróságon ellene folyó személyiségi jogi perben tegnap tartott meghallgatásán azt mondta: csak az előírásoknak megfelelően tájékoztatta a nyilvánosságot.

Újabb árnyékot látott Budai Gyula

Cáfolta és az UD Zrt. ügyéről való figyelemelterelésnek tartja Szilvásy György volt titokminiszter, hogy az Orbán-kormány elszámoltatási kormánybiztosa azzal vádolta őt: törvénytelenül megfigyeltette.

Vádat emeltek az UD Zrt. egyik vezetője ellen

Felbujtóként, hivatali visszaélés vádjával áll bíróság elé Tóth János, az UD Zrt. volt vezetője - tudtuk meg. A Fővárosi Bíróságon kezdődő büntetőper tárgyalását még nem tűzték ki.
Találatok: [7]  Oldalak:   1