language

Akták:

Audi földek highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Audi földek

Audi földek

2011. őszén még szántóföldként vásárolta fel akkori tulajdonosaitól Borkai Zsolt győri polgármester bizalmasa és a győri önkormányzat ügyvédje, Rákosfalvy Zoltán, annak az ingatlannak a jelentős részét, ahol a tranzakciókat követően az Audi logisztikai központja épült. (Az ingatlan rövidesen a Rákosfalvyhoz több szálon kapcsolódó offshore-hátterű SR Invest Logistic Kft-hez került.) 2012. márciusában a körzeti földhivatal engedélyezte a „termőföldrész más célú végleges hasznosítását ipari-kereskedelmi terület kialakítása céljából.” Rákosfalvy mindezt azzal magyarázta, hogy a földeket az SR Invest Logistic Kft.-t tulajdonló luxemburgi SR Group SA megbízásából vásárolta meg (azaz nem magának, hanem a cégnek), azt azonban nem tette hozzá, hogy cég nem vehetett volna földeket, ezért is kellett az ő közreműködése. A SR Group SA anonimitása mögé bújt vállalkozók viszont jól járhattak, hiszen a négyzetméterenként 3-5 euróért megszerzett földeket akár 25-35 euróért is továbbadhatták. Az Audi 2014-es gyárbővítésének ismét az a terület bizonyult a legmegfelelőbbnek, amelyet Rákosvalvy szerzett meg egy évvel korábban.

Borkai szexbotránya kapcsán az ügy ismét előkerült, ezúttal Hadházy Ákos, ifj. Tényi István és Juhász István mellett a Transparency International is – hivatali visszaélés gyanújával – feljelentést tett: álláspontjuk szerint “alapos okkal feltételezhető, hogy Rákosfalvy Zoltán bennfentes információ birtokában vásárolta meg a termőföldterületeket azok korábbi tulajdonosaitól.” A Nemzeti Nyomozó Iroda 2022-es határozata szerint azonban "a cselekmény nem bűncselekmény", így megszüntették az eljárást.

Támogass minket, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas
▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Az Audi-támogatásokat firtatja a Védegylet

Kikéri a nemzetgazdasági minisztériumtól és a győri önkormányzattól a Védegylet és a Tiszántúli Természetvédők Társulata az Audival, illetve a Volkswagennel kötött szerződéseket és egyedi adóelengedési vagy adókönnyítési rendelkezéseket. A zöldszervezetek az Audinak az egyes években pénzátutalások, adózási intézkedések, infrastrukturális és egyéb fejlesztések formájában nyújtott támogatások értékének nyilvánosságra hozatalát is kezdeményezik.
Találatok: [1]  Oldalak:   1