language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Az ORFK azt magyarázza, miért vett 15 éves helikoptereket közbeszerzés nélkül

Kiváló minőségű, hibátlan műszaki állapotban lévő helikoptereket vásárolt, az elérhető legjobb ár-érték arány figyelembevételével a rendőrség - emelte ki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Csak elterelés az egész Kiss-ügy?

Az idézett tanúk nem mentek el pénteken a vesztegetéssel vádolt Kiss Ernő dandártábornok tárgyalására, ahol a bíró felolvasott egy titkosítás alól feloldott iratot, amely szerint az ügy kezdetén felvetődött: Kocsis István az illegális bevételeinek eltüntetését akarta leplezni az eljárással.

Kiss Ernő-per: kenőpénz vagy munkadíj?

Szerdán a Fővárosi Törvényszéken megkezdődött Kiss Ernő dandártábornok, az ORFK egykori bűnügyi főigazgatójának a pere. A Központi Nyomozó Főügyészség vesztegetést színlelve elkövetett befolyással üzérkedéssel vádolja Kisst.

Pintér Sándor: Nem botrányokat, eredményeket látok

Interjú - Pintér Sándor szerint megelőzhető lett volna a múlt hónapban kirobbant korrupciós botrány.

Korrupciós ügy: elrendelték a főrendőrök letartóztatását

Elrendelték annak a két, fontos beosztást betöltő rendőrnek a letartóztatását, akiket kedden vett őrizetbe a Központi Nyomozó Főügyészség a múlt héten kirobbant korrupciós ügyben. A döntés nem jogerős, mivel a gyanúsítottak fellebbezést jelentettek be.

Konkurenciaharc milliókkal megkent rendőrfőtisztekkel?

Újabb két magas beosztású, a szervezett bűnözés elleni nyomozati munkában kulcspozícióban lévő rendőrt vett őrizetbe az ügyészség korrupció gyanújával. A budapesti éjszakai élet rég ismert alakja a nyomozás eddigi adatai szerint havonta milliókat fizetett vezető rendőröknek.

Botrány a rendőrségen: a BRFK megcsinálta 'okosban'

Minden idők egyik legnagyobb, a magyar rendőrségen elkövetett visszaélés-sorozatában nyomoz a Központi Nyomozó Főügyészség az ORFK feljelentése nyomán – értesült a Népszabadság. A szövevényes gazdasági bűncselekmény-sorozatra a rendőrség hónapok óta folyó általános átvilágításának keretében derült fény.
Találatok: [8]  Oldalak:   1