language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

OTP Bank Nyrt. highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kuncze Gábor titokzatos állásáról cikkezik a Heti Válasz

A Heti Válasz arról közölt összeállítást, hogy az OTP előszeretettel karolja fel a korábbi kormányzatok befolyásos tagjait. Most Kuncze Gáborról írták, hogy felügyelőbizottsági-tag a bolgár OTP-leányban. A jelenség persze nem új, régóta Csányi Sándor gyakorlata

Nem vizsgál a bank

A Kun-Mediátor Kft. bankszámláira olyan nagyságú összegek folytak be, hogy a bankoknak fel kellett volna tűnnie: többről van szó, mint egyszerű utazási irodai tevékenységről.

Óriásbírság a bankoknak a végtörlesztés akadályozásáért

A Gazdasági Versenyhivatal összesen csaknem 9,5 milliárd forintra bírságolt tizenegy pénzintézetet, mert egymással összebeszélve akadályozták, hogy a devizahitelesek élhessenek a végtörlesztés lehetőségével.

Lerohanták a bankokat, elúszhat a devizahiteleseknek szánt új csomag

Hat nagybanknál és egy lakástakarék-pénztárnál tartott előzetes bejelentés nélküli helyszíni szemlét, lényegében házkutatást tegnap a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). Még javában dolgoztak a „helyszínelők”, amikor a GVH közleményben tudatta: kartell gyanújával eljárást indított a CIB, az Erste, az MKB, az OTP, az UniCredit, a Raiffeisen és a Fundamenta Lakáskassza ellen.

Darázsfészekbe nyúlt a Mol

A Mol kapcsán semmilyen korrupció, vesztegetés vagy stikli nem történt sehol, így Horvátországban sem – tart ki továbbra is eddigi álláspontjuk mellett Szollár Domokos, a Mol nemzetközi kommunikációs igazgatója.

Podravka-ügy: már meghallgatták a Mol-vezetőket is?

Meg nem erősített információk szerint már a Mol vezetőit is meghallgatta a rendőrség a horvátországi Podravka-ügy kapcsán. A Mol vezetése teljesen tisztának tartja magát a vitatott tranzakcióban.

Kétmilliárdos kártyabírság

A versenyhivatal kétmilliárdos bírságot szabott ki, miután több pénzügyi vállalkozás éveken át egyeztette egymással a bankkártyás jutalékaik alapjául szolgáló díjakat.
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>