language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Akták:

Parlagfű-ügy highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Parlagfű-ügy

Parlagfű-ügy

Többek közt végkielégítésekre, terepjáróra, számítógépekre és irodaszerekre csoportosította át az adózók parlagfű-mentesítésre szánt forintjait a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Az ügyészség szerint normális a parlagfűpénz elherdálása

Nem bűncselekmény az adózók egyszázalékos személyijövedelemadó-felajánlását tudtuk nélkül parlagfű-mentesítés helyett cipőtisztító gépre, végkielégítésre és hasonlókra költeni – ezzel az indokkal utasította el az V. és XIII. Kerületi Ügyészség a jobbikos Magyar Zoltán feljelentését.

Lenyúlta a kormány a felajánlásokat

Terepjáró, laptop és kirúgott dolgozók végkielégítése lett abból az 1,1 milliárd forintból, amelyet az adózók 2009-es címzett felajánlásai nyomán a kormánynak a parlagfűprobléma kezelésére kellett volna fordítania. Az összeg sorsát jogerős bírósági döntés nyomán ismerhették meg az információra kíváncsi civilek.

Lenyelték: terepjáró és Sziget-nap a parlagfű ellen adott pénzből

A Fazekas Sándor vezette Földművelésügyi Minisztérium (volt Vidékfejlesztési Minisztérium) átcsoportosította az állampolgárok személyi jövedelemadójának egy százalékából érkezett felajánlásokat, melyeket 177 ezer adófizető parlagfű-mentesítésre szánt 2009-ben. A minisztérium főleg a végkielégítéseket és „likviditási zavarait" rendezte az összegből, de vettek belőle egy új telepjárót és költöttek Sziget-napra is 3 millió forintot.
Találatok: [4]  Oldalak:   1