language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

Svájci-Magyar Civil és Ösztöndíj Alapok highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Megkapták a NAV-ot is

A Kehi után a NAV-ot is ráküldte a kormány az Ökotárs Alapítványra, és az adóhatóság azonnal vizsgálatot is indított az eredetileg az Ökotárs által jelzett adminisztrációs pontatlanság miatt. Így már két nyomozás is zajlik a norvég civil támogatásokat osztó szervezet ellen, közben ugyanis folytatódik az az eljárás is, amit a Kehi feljelentése nyomán a rendőrség indított ismeretlen tettessel szemben, hűtlen kezelés miatt.

Best of Hungary: a kormány olyasmivel vádol, amit maga is megcsinál

Amit a kormány részéről a legsúlyosabb szabálytalanságnak minősítettek a Norvég Alap ügyében – hogy az értékelőbizottságok a pályázatokat újrapontozták, „manipulálva” a pontozással kialakított sorrendet –, azt a kormányzat egyes képviselői maguk is szívesen megtették a Svájci Alap pályázatai esetében.

Svájc nem hitt a Kehinek

Hónapokig szüneteltették a svájci pénzek utalását az Ökotárs-konzorciumnak, amely a Norvég Civil Támogatási Alap pályázatait is menedzseli. A svájci fél állítólag a norvég pénzekről szóló Kehi-jelentés miatt „várakozott”, mára viszont megbizonyosodott róla, hogy nincs ok a bizalomvesztésre.
Találatok: [3]  Oldalak:   1