language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Helyek:

Szlovákia highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>

A nagy halak – megússzák vagy kihúzzák?

Kelet-Európa és a Balkán országainak egyik legnagyobb problémája a korrupció. Ez az országcsoport a Transparency International listájának a közepe-vége felé helyezkedik el. Még a legjobb pontszámmal rendelkező Lengyelországban is megtörtént, hogy politikai célokra használták a korrupcióellenes csúcsszervet. A legrosszabbul teljesítő Koszovóban még a nemzetközi erők egyik bírója is lebukott, mert eladta az ítéleteket.

Véget vetettek az édes életnek

Mintegy 350 millió forintnyi összeget zárolt különböző bankszámlákon, s további százmillió forint értékben foglalt le öt ingatlant és hat gépkocsit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy tavaly márciusban kezdődött átfogó ellenőrzés-sorozat keretében.

Visegrádi országok: Kenőpénzek régiója

Rendszerszintű korrupciós kockázatokkal terhelt a visegrádi négyek gazdasága, ám nem Magyarországon a legrosszabb a helyzet. Bizonyos területeken Csehország és Szlovákia komolyabb korrupciós problémákkal küzd – derül ki a Transparency International (TI) legújabb tanulmányából, amelyet a Visegrádi Alap finanszírozásával, kifejezetten e négy országot vizsgálva készítettek.

Hivatalosan is Rohác az Aranykéz utcai robbantó, Portik lehet a felbujtó

Bár a Nemzeti Nyomozó Iroda hivatalosan nem kommentálta a Magyar Nemzet hírét, amely szerint már hetekkel ezelőtt kérték Jozef Rohác kiadását az Aranykéz utcai robbantás ügyében (is), pozsonyi források megerősítették, sőt úgy tudjuk, informálisan már jelezték az ottani hatóságok Budapestnek, hogy a kérést teljesítik.
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>