language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Kulcsszavak:

tudomány highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [46]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Semjén ezért ma elégtelent kapna

Az ELTE vizsgálata szerint tényleg plagizált Semjén Zsolt. A húsz évvel ezelőtti "súlyos etikai vétséget" azonban ma már nem szankcionálhatja az egyetem. Az érintett tudomásul veszi a bizottságnak hivatalos állásfoglalását. A kereszténydemokrata politikus - csakúgy mint az egyetem - "véglegesen és hivatalosan is lezártnak tekinti a témát" - közölte a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője. Bemutatjuk, mit vesz tudomásul Semjén.

Nem kér bocsánatot Semjéntől a Hvg.hu

A Hvg.hu szerkesztősége fenntartja Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes dolgozatai ügyében megfogalmazott állításait, és nem kér bocsánatot. Így reagált a Hvg.hu Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetőjének szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményére.

Csigalassú szuperlézer

Senki sem érti, miért akar széles körű vizsgálatot indítani a nemrég alakult Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság a szegedi szuperlézer-beruházás, az ELI késése ügyében.

A tökéletes katona: Budai államtitkárként tovább szolgál és véd

Az „elmúlt nyolc év” ügyeinek kivizsgálásával megbízott, de augusztus végével e posztjáról távozó kormánybiztos, Budai Gyula számára alighanem a legsúlyosabb karrierkudarcot jelentette a Központi Nyomozó Főügyészség döntése, amellyel Gyurcsány Ferenc ellen az úgynevezett Sukoró-ügyben megszüntették az eljárást.

Heller Ágnes: Az emberek elhitték rólunk

Bűncselekmény hiányában a rendőrség az összes, az úgynevezett filozófusüggyel kapcsolatos nyomozást megszüntette. Alaptalanul hozta tehát hűtlen kezeléssel összefüggésbe a hazai filozófia legjelesebb képviselőit Budai Gyula, aki ugyan ismeretlen tetteseket jelentett fel, de a jobboldali sajtó nevesítette a szakembereket, köztük Heller Ágnest. Őt kérdeztük a rendőrségi döntés után.
Találatok: [46]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>