language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Intézmények:

Pénzügyminisztérium highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

Draskovics erős tagadásban

Lényegében a rágalmazással vádolt Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornok állításait támasztották alá volt kollégái, akiket tanúként hallgattak ki a Draskovics Tibor volt igazságügyi miniszter által kezdeményezett perben. A tegnapi tárgyaláson Draskovicsot is meghallgatták.

Horn mentette Draskovicsot?

Fenntartotta korábbi állításait a bíróságon a rágalmazás miatt perbe fogott Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornok, aki szerint 1996-ban Horn Gyula akkori MSZP-s kormányfő utasítására szüntették meg az államtitkárként dolgozó Draskovics Tibor elleni nyomozást.

Kócos szálak a moszkvai botrányban

Göncz Kinga szocialista európai parlamenti képviselőt, a Gyurcsány-kormány egykori külügyminiszterét tegnap tanúként hallgatták ki a moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség eladásának ügyében a Központi Nyomozó Főügyészségen

Családtag volt a felügyelő

Miközben Tátrai Miklós az MNV-t irányította, a vagyonkezelő ellenőrzését annak a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalnak (Kehi) kellett volna ellátnia, amelyet 2002-től Monostori Lajosné, Tátrai gyermekének nagymamája vezetett.

Császy jogszerűnek tartja a cserét

A vagyonkezelő volt értékesítési igazgatója szerint természetes, hogy a sukorói King’s City esetében volt kormányzati támogatás

Villanykörte tizenötszörös áron

A sanghaji világkiállítás magyar pavilonja körüli ügyben és a madárinfluenza elleni vakcinát gyártó Omninvest Kft.-vel szemben is feljelentést tett a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) – jelentette be Papcsák Ferenc leköszönő kormánybiztos.

Hiányos állami vagyongazdálkodás

Érdemben nem javult a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. tevékenysége, pedig tavaly minden idők leglesújtóbb kritikáját kapta az Állami Számvevőszéktől. Tegnap kiderült, 2009-ben is koncepciótlanul és átláthatatlanul kezelték az állami vagyont.

Milliárdos kár a sukorói King’s Citynél

A King’s City néven elhíresült, a Velencei-tó mellé tervezett gigantikus turisztikai beruházás érdekében a magyar állam és Joav Blum befektető között létrejött telekcsere-szerződéssel 1 milliárd 327,8 millió forintos kár érhette az államot – lényegében ezt állapította meg az ügyben tavaly április óta különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával nyomozó Központi Nyomozó Főügyészség igazságügyi szakértője.

Fordulatot hozhat a sukorói telek értékbecslése

Hamarosan fordulat következhet a szocialista kormányzás egyik legnagyobb botránya, a sukorói King’s City ügyében. Az éppen egy évvel ezelőtt eljárást indító ügyészség szakértője ugyanis nemsokára leteszi az asztalra a Velencei-tó melletti terület értékbecslését.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>